Ellenállhatatlanok a battai vízipólósok
2015-10-06 - A Százhalombattai Vízilabda SE öt korosztálya mérkőzött október első hétvégéjén. "Nem heten, de legalább százan voltunk a vízben. Fontos mérkőzéseket nyertünk jó teljesítménnyel" – nyilatkozott Kopányi László edző.
Százhalombatta – KSI II 15-3, október 3.
A 2004-es csapat telt házzal fogadta a KSI SE II-t. Az előző heti sikert nem feledve ezen a napon is győzelemre éhesen, csillogó szemmel rajtoltak el játékosaink. Nem is hazudtolták meg magukat, pillanatok alatt felőrölték a budapesti együttes védelmét. A kiváló védekezések után sorra rohamozták az ellenfél kapuját. Gyors ellentámadások, pontos passzok, kiváló kapusmunka és pontos indítások jellemezték a játékot. A lelátó majdnem felrobbant a battai szülők ovációjától. A csapat: Sudár Levente, Somogyi Dóra, Rugg Dávid, Hegyi Tamás, Berzy Zsombor, Goldinger Dávd, Szabó Patrik, Tolnai Milán, Apró Márkó, Brauswetter Lívia, Bihácsi Balázs. Edző: Hevesi Tamás

Százhalombatta – OSC 21-7, október 3.
Az SZVSE 2002-es csapata ugyanezen a napon az OSC együttesét kapta ellenfélnek. Az előző két lehengerlő győzelem után ez a találkozó sem hozott különösebb változást a játékmenetben. A kiváló állóképességgel felvértezett játékosok könyörtelen nyugalommal szálltak vízre és ismét nagyarányú győzelmet arattak, megtartva első helyünket a tabellán. Csapat: Kapus: Gercsó Zsombor Mezőnyjátékosok: Magyar Bence, Békes Gitta, Gábor Lőrinc, Velics Flóra, Bednáik Barnabás, Szalai Bálint, Szigetvári Dániel, Bihácsi Balázs, Kovács Kitti, Goldinger Dávid, Czeilinger Táltos, Somogyi Levente Edző: Kopányi László

Százhalombatta – OSC 16-5, október 4.
Az előző bajnokság nyugati csoportjának győzteseként nehéz teherrel szállt vízre a 2001-es, Országos Gyermekbajnokságban játszó csapat vasárnap, és valószínűleg így is lesz ez minden mérkőzésükön. Ráadásul a korábbi húzóember, Bihácsi Bence már a KSI játékosa. Nagy űrt kell pótolni utána, amelyhez jelentős segítség Balog Kaloján, aki a VASAS-t hagyta ott a Százhalombattai VSE kedvéért, és már fél éve a csapat meghatározó tagja.

Az első mérkőzés az igen erős OSC ellen zajlott. Teher ide, teher oda, három perc után 4-0 sikerült a battaiaknak. Kissé ugyan még remegő kézzel, néhol bizonytalanul, de stabilan kezdték az első negyedet. Végig érezhető volt a nyári alapozásból származó erőfölény. Annak ellenére, hogy az első két negyedben legalább hat egy az egyes helyzet maradt ki, nagy különbséggel végződött a találkozó. A bajnokcsapat továbbra is menetel. Kapusok: Burlovics Kornél, Csepeli Bálint, mezőnyjátékosok: Magyar Bence, Szalahetdinov Fatek, Gábor Lőrinc, Szili Csenge, Georgiades Attila, Rívó Dominik, Telek Dorottya, Bednáik Barnabás, Szalai Bálint, Szigetvári Dániel, Balog Kaloján, edző: Kopányi László.

Százhalombatta – OSC 5-19, október 4.
A nagyarányú battai győzelem után negyedórával következett az ifi összeállítás mérkőzése az OSC-ellen. Sajnos, ők nem tudták folytatni az előttük játszók eredményeit. Súlyos ellenfelek, nehéz és statikus játékosokkal kiálló OSC győzte le őket. A battaiak sorra rohamoztak, de az ellenfél kiváló védelme megakasztotta a támadásokat, amire nem találtak ellenszert. Kapus: Bánkuti András, mezőnyjátékosok: Hinár András Bence, Kiss Bence, László Máté, Árpás Alex, Keresztényi Kristóf, Goldschmied Attila, Bukits Tamás, Nagy Armand, Sipos Csongor, Szollár Nikolász, László Péter, Balogh Vaszelin, edző: Kardos István.

Százhalombatta – OSC 12-5, október 4.

Az ifik után az országos serdülő csapat következett. Nem köntörfalaztak, azonnal tudatták ellenfelükkel, hogy ma esélyük sincs a győzelemre. Talán az ifiken esett csorba is feltüzelte őket, talán nem, de menetelésük töretlen volt. Kevés hibával, sok szép góllal tarkított mérkőzésen győztek. Kapus: Sajben Viktória, mezőnyjátékosok: Tőkés Attila, Major Bálint, Denkovics Dominik, Kovács Alex, Laknerfy Péter, Berzy Tamás, Sipos Csongor, Nagy Armand, Keresztényi Kristóf, Szollár Nikolasz, László Péter, Balogh Vaszelin, edző: Kardos István. Hajrá, Százhalombatta!