Korrekt búcsú a Magyar Kupától
2015-10-06 - Helyenként magas színvonalú, jó iramú mérkőzést láthatott a százhalombattai közönség szeptember 30-án, a Városi Sportcsarnokban. A Magyar Kupában az NB 1-ben szereplő PLER Budapest csapatát fogadta Keresztes József legénysége és kiváló kezdés után sokáig fölényben játszott. Százhalombattai KE – PLER Budapest KC 20:24 (12:13), szeptember 30 .
A Százhalombattának többször sikerült megszorongatni NB1-es ellenfeleit az elmúlt években. Ezúttal is remekül kezdett a hazai csapat, és a lendületes, magabiztos támadásvezetéseknek, valamint kemény, pontos védekezésnek köszönhetően ötgólos előnyt sikerült kiharcolnia az első félidő közepére. Ezután azonban vendég időkérés és jó néhány csere következett, a mérkőzés pedig kezdett egyre szorosabbá válni. A játékrész végére kicsit elfáradt a Batta, és több hiba is becsúszott, ennek köszönhetően a PLER felzárkózott, sőt egygólos vezetésével vonultak pihenni a csapatok.

Az első félidei kiváló kezdést nem sikerült teljes mértékben átmenteni a másodikra, mégis szoros csatát láthatott a közönség, fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidő közepén következet egy kisebb hullámvölgy, aminek sajnos ötgólos vendégvezetés lett az eredménye, és hiába küzdött végig szépen a Százhalombatta, érdemben nem sikerült közelebb kerülni az ellenfélhez.

Az erőviszonyok, sérülések, játékosállomány figyelembevételével egyértelműen kijelenthető, hogy főleg az első félidőben erőn felül teljesített a csapat, és pár percet kivéve teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk a PLER Budapestnek. A Magyar Kupa szereplésnek az idei szezonra vége, teljes erővel a bajnokságra lehet és kell koncentrálni. Hajrá, Batta!