Úszás - Vezet a csapatversenyben a VUK
2015-10-06 - Sok egyéni csúcsot úszva, összesen 9 arany-, 9 ezüst- és 7 bronzérmet szereztek a Százhalombattai VUK SE ifjú úszói a Pest Megyei Csapatbajnokság idei 3. fordulójában, október 3-án Monoron. Mivel a pontversenyben is az első helyen végzett a csapatunk, szinte behozhatatlan előnnyel vezet az érdi gárda előtt.
A nyári szünet után egy hónap kemény edzéssel kezdődött úszóink felkészülése az őszi-téli versenyszezonra. Az elvégzett munka első felmérője a megyei csapatbajnokság volt, amelyet a gyönyörű Monori Sportuszodában rendeztek meg nagyszámú érdeklődő előtt. Nagyszerű munkát végeztek a lelkes helyi szervezők és a rutinos megyei versenybírók. A sporteseményt megtisztelte látogatásával dr. Zsombok László, Monor polgármestere is, aki megbeszélést folytatott a helyi sportágfejlesztési lehetőségekről Vizi Csabával, a MÚSZ Közép-magyarországi Régiójának vezetőjével. Az érmeket Zátrok Tamás szakosztályvezető, Vizi Csaba és Grátz Benjámin Ifjúsági Olimpiai Bajnok adták át.

Legeredményesebb versenyzőink Grátz Benjámin és Marosi Bálint voltak, akik egyaránt 2-2 alkalommal állhattak a dobogó legmagasabb fokára az egyéni számokban. A siker értékét emeli, hogy legjobb úszók közül kettőt is nélkülöznünk kellett. Csadó Zsanett és Osváth Artúr ugyanis szeptembertől az Egyesült Államokban tanul egyetemi úszó ösztöndíjasként.

Versenyzőinknek nem jut sok pihenő, hiszen október 17-18-án az immár hagyományos Matrica Kupa nemzetközi úszóversenyt rendezi meg a VUK a Kiss László Sportuszodában.