Kézilabda - Döntetlen a Veszprém második csapata ellen
2015-10-06 - Bár a győzelem is benne volt a mérkőzésben, mégis értékesnek tekinthető pontszerzés lett a vége az SZKE veszprémi kirándulásának az elmúlt hétvégén. A végig elképesztően szoros összecsapáson egy-egy hibának, eladott labdának is óriási jelentősége volt. Végül igazságosnak mondható döntetlen született. MKB Veszprém KZRT. U23 - Százhalombattai KE 28:28 (13:13), NB1/b., 3. forduló, október 3
A sikeréhes veszprémi fiatalok ezúttal sem könnyítették meg a Százhalombattai KE. A mindig rendkívül erőszakosan, lendületesen, gyorsan kézilabdázó junior csapatok ellen általában nehéz a felkészülés, hiszen évről évre újabb tehetségek ellen kell pályára lépni.

Némileg meglepő módon hatos fallal kezdett a Veszprém, amit a vendégcsapat köszönt szépen és precíz keresztmozgásos játékok végén átlövéssel, illetve betörésekkel rendre gólokat szerzett. A vendég kapuban ráadásul Szép Richárd többször remek védéseket mutatott be. Ennek ellenére elég szorosan alakult az első tíz perc, mivel a battai védekezés akadozott, a fiatal veszprémi átlövők ellen nehezen találták a távolságot, a hazai gárda pedig beálló játékban is többször eredményes volt. Éles József, a hazai csapat edzője az első játékrész végére változtatott a védekező taktikán és egy sokkal nyitottabb formációval próbálta az SZKE támadásait hatástalanítani. Ez is csak helyenként okozott gondot a Battának, amely azonban a hatékony támadójáték mellé még mindig csak kis százalékban tudott sikeres védekezést társítani. A játék képének megfelelően a félidő végére döntetlen eredmény született.

A második játékrészben szintén nyitott védekezéssel kellett megbirkózni a vendégeknek, akik az esetek többségében higgadtan játszották ziccerig a labdákat. Talán ennek is köszönhetően a félidő közepétől ismét visszazárt a Veszprém, ekkor azonban már a fáradtság jelei is mutatkoztak az SZKE játékosain. Kevesebb átlövés góllal sikerült operálni. Szerencsére hátul a védekezés kezdett összeállni és számos alkalommal tudta hatékonyan hárítani a veszprémi próbálkozásokat. Az utolsó tíz percben többször vezetett az SZKE, sőt négy perccel a lefújás előtt két gól is volt az előny, azonban a lelkes hazai csapat fokozatosan felzárkózott és végül is döntetlenre mentette a mérkőzést.

Keresztes József edző szerint nincs ok a búslakodásra, megfelelő eredménynek tartja az egy pontot idegenben, hiszen több csapatnak még igencsak meggyűlik a baja a rendkívül motivált és lendületes kézilabdát játszó veszprémi fiatalokkal.

A folytatásban ismét egy junior összeállítás következik. A Balatonfüred ellen hazai pályán kötelező pontszerzés, mert szükséges a tabella első felében maradáshoz. Hajrá, Batta!