Egy gólos siker Várpalotán
2015-09-21 - 2015. szeptember 19. szombat 18:00 Városi Sportcsarnok Várpalotai BSK – Százhalombattai KE 22:23 (8:14)
Ismét rendkívül izgalmas mérkőzésen, egy végletekig kiélezett végjátékban sikerült begyűjteni két pontot a Százhalombattai KE csapatának az Nb1/b. második fordulójában.

Bizakodva utazott Várpalotára a százhalombattai kézilabda csapat szeptember harmadik hétvégéjén, mert az egykor szebb napokat megélt várpalotai együttes jócskán meggyengült a nyáron, számos kulcsjátékos eligazolt.

Ennek ellenére elég szorosan alakult az első tíz perc, a battai védekezés akadozott, míg a Várpalota hálóőre számos alkalommal hárította a vendég próbálkozásokat. A félidő közepétől egyre jobban összeállt az SZKE játéka, mindamellett, hogy határozott, kemény védekezésből hatékony lerohanásokat vezettek, felállt fal ellen is sikerült eredményesnek lenni. Az első játékrész végére a Várpalota kicsit elfáradt és sikerült egy megnyugtató hat gólos előnnyel pihenőre vonulni.

Sajnos talán túlzottan is megnyugodott a battai csapat, nem indult jól a második félidő, rögtön két indítás gólt kaptunk és egyből négyre csökkent a különbség. Még inkább nehezítette a szituációt, hogy Tarjányi Dávid egy komolyabb sérülés elkerülése érdekében nem állt már rendelkezésre. Sokszor érthetetlen támadás befejezések, pontatlan passzok következtében jócskán visszaesett a támadójáték színvonala és a hazai csapat elkezdett felzárkózni. Sőt, az esélyt látva egyre lelkesebb és hangosabb lett a közönség is, mely a játékvezetőkre is hatással volt, legalábbis jó pár – battai szempontból –kedvezőtlen ítélet született ebben az időszakban. A várpalotai játékosok is kettőzött erővel vetették magukat a játékba, így Keresztes József hiába próbálta időkérésekkel megszakítani a hazai csapat lendületét, sajnos a felépített előny a mérkőzés végére teljesen elfogyott és döntetlen állásnál fordultak a csapatok az utolsó percre. A csapat tartását azonban dicsérnünk kell, hiszen egy kimondottan baljós szituációban sikerült gólt szerezni és a végén minden erőt összeszedve kivédekezni az utolsó támadást, ezzel megszerezve a két pontot, illetve az első győzelmet a 2015/2016-os szezonban. Balázs Tibort is ki kell emelnünk, mert két elképesztően fontos gólt szerzett a mérkőzés végén.

Nem indult rosszul tehát a bajnokság, de az előzetes esélylatolgatások és vélemények szerint most már csak nehezebb találkozók következnek, ahol ennél sokkal stabilabb, eredményesebb játékra lesz szükség a pontszerzéshez. A hétvégén mindjárt jó kis erőfelmérő vár a csapatra, hiszen az egyik bajnokaspiráns, a Dabas VSE KC lesz a vendég a Városi Sportcsarnokban. Hajrá, Batta!

Az Nb1/b. Nyugati csoportjának közelgő mérkőzései:
3. ford. Százhalombattai KE - Dabas VSE KC 09.26. szombat, 18:00 felnőtt, 16:00 junior
4. ford. MKB-MVM Veszprém (U23) - Százhalombattai KE, 10.03. szombat, 17:00 felnőtt, 15:00 junior

Döntetlen az újonc Szigetszentmiklósi KSK ellen

2015. szeptember 13. vasárnap 18:00
Városi Sportcsarnok
Százhalombattai KE – Szigetszentmiklósi KSK 27:27 (8:15)

Hullámzó teljesítmény és egy kimondottan gyenge első félidei produkció után, a sírból sikerült visszahozni egy pontot az SZKE-nek a szezonnyitó bajnoki mérkőzésen.

Elkezdődtek a 2015/2016-os szezon küzdelmei az NB1/b nyugati csoportjában is. A nyáron kissé átalakult Százhalombattai Kézilabda Egyesület a bajnokság újonc csapatával kezdett hazai pályán. A mérkőzés előtt a vezetőség elbúcsúztatta Nagy Csabát, a kézilabdázással felhagyó játékost nagy tapssal köszöntötte a közönség.

A találkozónak külön pikantériát adott, hogy a százhalombattai nevelésű Valkusz Ádám a vendégekhez igazolt a nyáron. Jól is kezdte a meccset a hálóőr, több alkalommal is sikerült ziccert hárítania. A félidő derekáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, főleg a védekezések domináltak, támadásban sok hibát láthatott a közönség. A 20. perctől, mintha kicsit feljebb kapcsolt volna a Szigetszentmiklós és sorra használták ki a battai hibákat, labdaszerzések, védések és lerohanások után könnyű, gyors gólokkal, hét gólosra növelték a különbséget az első játékrész végére. Nagy volt a baj, sürgősen rendet kellett tenni a fejekben az öltözőben.

Szerencsére sikerült felrázni a csapatot Keresztes József edzőnek és egy egészen más önbizalomszinttel és felfogással játszó gárdát láthattunk a második félidőben. Tarjányi Dávid remek napot fogott ki és elképesztő lendületét sokszor csak kiállítások árán tudta megtörni az ellenfél. A Százhalombattának feljavult a védekezése, ezáltal javult a kapusteljesítmény és gyakran sikerült lerohanásból, illetve indításból könnyű gólokat szerezni. Az egyre fáradó ellenfelet fokozatosan sikerült utolérni és főleg Balázs Tibor kreatív támadójátékának köszönhetően felállt fal ellen is eredményesebb lett a játék.

A találkozó végén egy két brutális faultot is elkövettek a vendégcsapat játékosai, a piros lap is többször villant a játékvezető kezében. Tíz másodperccel a vége előtt még támadhattunk a győzelemért, ekkor azonban Tarjányi Dávidot látványosan elkaszálták és mindössze három másodperc maradt a szabaddobás elvégzésére, melyből nem sikerült gólt szerezni. Maradt tehát a döntetlen, mely az első félidei teljesítmény fényében egy jó eredmény.