Újabb tornagyőzelemmel melegített a Happy Hands a nagydöntőre
2015-08-03 - A hétvégén Balatonalmádiban találkozott a magyar strandkézilabda-mezőny jelentős része, hogy végleg eldöntsék, mely tíz női és férfi csapat küzdhet meg az augusztus 8-9. között Balatonakarattyán megrendezésre kerülő Borsodi Nemzeti Strandkézilabda Bajnokság országos döntőjében. A nagy létszám (20 női és 17 férfi összeállítás) is azt mutatta: sok csapatnak fontos még a pontszerzés és a részvételi jog kivívása.
A Happy Hands számára már nem volt különösebb jelentősége a pontvadászatnak, hiszen jóval korábban biztossá vált a bejutás, ugyanakkor kiváló gyakorlási lehetőségnek bizonyult a hétvége, a fiúk ugyanis majdnem teljes kerettel tudtak nekivágni a mérkőzéseknek. A ráhangolódás remekül sikerült, hiszen veretlenül, mindössze egy félidőt veszítve nyerték meg a tornát.

A csoportmeccsek folyamán végig papírforma eredmények születtek, minden mérkőzést 2-0-ra sikerült hozni. A negyeddöntőben mondhatni, immáron hagyomány szerint, a Pénzügyőrrel találkoztak, és a mérkőzés most is látványos, szép pillanatokat hozott, de az eredmény ezúttal is 2-0 lett a Happy Handsnek. Az elődöntőben a mindig veszélyes Vodka Juniors a második félidőben megszorongatta a csapatot, de végül arany góllal ezt is sikerült behúzni, így itt is két sima félidő döntött.

A döntőben a kvalifikáció legnehezebb mérkőzését játszották a rendkívül ügyes, fiatal, technikás játékosokból álló győri összeállítással. Az első félidőben a hétvége minden fáradtságát cipelték a battai kézisek, ami főként a védekezésben érződött, így a játékrészt viszonylag simán nyerte a Győr. A második tíz percet viszont már frissebben, nagyobb koncentrációval sikerült abszolválni, így jöhetett a mindent eldöntő szétlövés. A Happy Hands minden helyzetet értékesített, míg az ellenfél többször hibázott. Hab a tortán, hogy a hétvége gólkirálya is a csapatból került ki, Tarjányi Dávid a különdíjas.

A csapat tagjai:
DÖLLES BARNA, GÓLYA LEVENTE, KAPUSI LEVENTE, KOLLER TAMÁS, KURÁN GERGŐ, LÉNER BALÁZS, MATOS ZOLTÁN, MINÁROVITS GÁBOR, MOLNÁR ÁDÁM, RÁDLER CSABA, RAKVÁCS ÁDÁM, TARJÁNYI DÁVID, TARJÁNYI PÉTER, VALKUSZ ÁDÁM, VÁRADI ROLAND, VAS DÁNIEL
edző: Tarjányi Dávid

másodedző: Koller Tamás
csapatvezető: Rádler Csaba

Már most kijelenthető, hogy a fiúk pályafutásuk legsikeresebb szezonját élik, hiszen minden pontszerző tornán, ahol elindultak, érmet szereztek. Sorrendben a 2015-ös Borsodi Strandkézilabda Nemzeti-bajnokság kvalifikációs tornáinak eredményei:
2015. június 27-28., Százhalombatta