Együtt Óvárosért
2015-07-28 - Sinka László alpolgármester, Óváros képviselője, a csapatmunkában hisz, ezért a tavaly őszi önkormányzati választásokat követően rövid időn belül életre hívta az Óvárosi Tanácsadó Testületet. Úgy véli: "ez nem one-man show, a területi képviselőnek biztos, hogy szüksége van az aktív napi együttműködésre a körzetében élőkkel."
Sinka László maga is Óvárosban nőtt fel, helyismerete nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy bizonyos problémákról közvetlenül szerezzen tudomást. Ugyanakkor egyéb elfoglaltságai, az alpolgármesteri tisztség, és az országos sportéletben betöltött szerepe miatt nem lehet jelen mindig a mindennapokban, így – akárcsak képviselőtársai – általában közvetve informálódik a rábízott körzet ügyeiről. Ezt segítendő úgy döntött, hogy hidat épít a városlakók felé és csapatot verbuvál az őt egyébként is segítők köréből. A testületbe tizenegy, a városrész különböző területén élő, eltérő korú és végzettségű, régi és új óvárosi lakót hívott meg. Név szerint: Mitrov Ivanov Mária, Fehér Csaba, Buzay József, Karácsony Edina, Tápai István, Szabó László, Erdei Gyula, Sinka István, Kovács László, Szalai János és Körömi Lajos.
 
A tagok feladata a kétirányú közvetítés, egyfajta működő demokrácia feltételeinek megteremtése, miután a helybeliek közvetlenebbül tudják feléjük megfogalmazni kérdéseiket, javaslataikat. Ezen beszélgetések során az alpolgármester és a tanács egymást és a városrész lakóit is tájékoztatják az Óvárost vagy akár az egész várost érintő legfrissebb döntésekről, feladatokról, hírekről. "Direkt információkat kapok és a lakosság is tájékozódik" – foglalta össze a képviselő.
 
Jelenleg három fő téma foglalkoztatja a városrészben élőket. Az egyik a belső posta, amellyel kapcsolatban több fronton is folyamatosan "bombázzák" a Magyar Postát – eddig eredménytelenül. A másik régi probléma az úgynevezett "rév-ábécé" újraindulásának ügye, aminek érdekében folyik az egyeztetés az állammal a földtulajdon megszerzésével kapcsolatban. Ezt követően várhatóan rövid időn beindulhat a bolt működése, hiszen két üzemeltetői ajánlat is várja a kedvező fordulatot. A harmadik kérdés – egyelőre ez tűnik a legnehezebben megvalósíthatónak – a saját gyógyszertár létrehozása Óvárosban. Ugyancsak régóta húzódik a Régészeti Parkhoz közeli védett telkek ügye, amivel kapcsolatban törvényi elutasítást adott ki a Járási Földhivatal. A kérdés közel 15 családot érint, amelyek sem építkezni, sem gazdálkodni nem tudnak a tulajdonukon, sem eladni azt, hiszen ilyen feltételekkel senki nem veszi meg.
 
Ami viszont már most komoly sikerként könyvelhető el, az a 80 millió forintos csapadékvíz-átemelő szivattyú üzembe állítása, amely az árvízvédelem szempontjából kiemelkedően fontos, nem csak a Duna-parti szakaszon élők számára. "Amiben már ugyancsak eljártam – fűzi tovább Sinka László – az a buszmenetrend, ami különösen iskolaidőben a reggeli járatoknál hagyott sok kívánni valót maga után." Intézkedése nyomán várhatóan ősztől kényelmesebbé válik a bejárók és az iskolások mindennapos közlekedése. Ehhez kapcsolódik a Matta-kertben az egyik buszmegálló átépítése is. "Ehhez ragaszkodom. Ha lehetőségünk van csinosítani a várost, ne legyen hátrányban Óváros sem."
Az Óvárosi Tanácsadó Testület minimum 2-3 havonta tartja üléseit, de a képviselő és a tagok ennél sűrűbben, legalább 2-3 hetente konzultálnak. Emellett Sinka László továbbra is megtartja képviselői fogadóóráit minden hónapban, aminek pontos helyszínéről és időpontjáról a városi honlapon találhatnak információt az érdeklődők. Természetesen az ÓTT tagjai ebben is szívesen segítenek például azoknak az óvárosiaknak, akik nem rendelkeznek internet-eléréssel.