Grátz beúszott a VB-re
2015-07-13 - Jogot szerzett a kazanyi világbajnokságon való indulásra és megúszta az olimpiai kvalifikációs szintidőt Grátz Benjamin, a Százhalombattai VUK SE úszója a Felnőtt Országos Bajnokságon, Győrött július 4-én.
Hosszú évek után, idén újra a Világbajnokság programja szerint rendezte a Magyar Úszó Szövetség a hosszúpályás Országos Bajnokságot. A vadonatúj győri uszodában 8 napon keresztül viaskodtak legjobb úszóink egymással és a másodpercekkel. Nagy volt a tétje a versenynek, hiszen a bajnoki címek eldöntése mellett, egyben válogatóverseny is volt az idei a Kazanyban megrendezésre kerülő Világbajnokságra.

A Százhalombattai VUK SE úszó szakosztálya 8 versenyzővel vett részt az eseményen, akiket Vértesi Tamás edző kísért. A női, férfi és mixváltóink minden számban döntőben szerepeltek, egyéniben Pogács Evelin, Soczó Kinga és Grátz Benjámin jutott fináléba. Sajnos Osváth Artúr sérüléssel bajlódott a felkészülés során, így majdnem biztos éremtől esett el a 200 méteres mellúszásban. A csapat kiváló szereplését Grátz Benjámin utolsó napon, 400 méter vegyesúszásban elért második helyezése koronázta meg. A döntőben óriási csatában, alig 0,3 másodperc különbséggel maradt le a győztes Bernek Pétertől. Ennek ellenére, amikor a meglátta az időeredményt, széles mosoly terült az arcára, hiszen jogot szerzett a kazanyi VB-n való indulásra, valamint nem utolsósorban megúszta az olimpiai kvalifikációs "A" szintidőt.

Felnőtt versenyzőink nagy részének most kezdődik a pihenő, de Benji háromhetes debreceni edzőtáborba vonul, ahol Vértesi Tamással elvégzik a világbajnoki felkészülés utolsó simításait.

Szintén nagy sikerként értékelhető, hogy két versenyzőnk, Hujj Zsanett és Hegedűs Márton bekerült a magyar vízimentő válogatottba, ők augusztus elején Nagy-Britanniába utaznak az Európa-bajnokságra.