Továbbra is magabiztosan vezeti a magyar bajnokságot
2015-06-30 - A Magyar Gokart Bajnokság, egyben a közép-európai zónabajnoki (CEE) verseny aktuális fordulóját június 19-21-én tartották Kecskeméten. Kovács Zsombor százhalombattai versenyző a Rotax Max junior kategóriában a negyedik helyen végzett.
A versenyhétvégét sajnos nem a tőle megszokott, jó tempóban tudta kezdeni. Nem sikerült a beállításokat eltalálni, és csúszkált a gép. "Sok munka és próbálkozás után kiderült, hogy – újabb anyagi nehézségek árán – új vázat kell vennünk" – nyilatkozta Kovács Tibor, Zsombor édesapja és menedzsere. A gyanú beigazolódott: Zsombor az új vázzal gyorsabb lett és az utolsó szabadedzésen már a második időt autózta.

A warm up-ot a második helyen fejezte be, ezért nagyon bizakodóak voltak a versennyel kapcsolatban. Az időmérőn azonban az idősebb, rutinosabb versenyzők lelassították Zsombort, aki a hatodik helyen végzett. A magyar versenyzők között azonban a legjobb időt érte el. Az elődöntőben a hatodik rajtkockából indult, ám jól elkapta a rajtot: már a második kanyarban sikerült elsőnek elfordulnia és a rajtnál kialakult nagy balesetet is szerencsésen kikerülte. A gokart azonban megint csúszkálni kezdett, így az elődöntőben a negyedik helyen végzett. A döntőben a verseny végéig sikerült megtartania a negyedik helyet. "Nagyon köszönöm a szerelőm, Viktor munkáját, csapatom, a Hargitai Racing és Ben George támogatását." – tette hozzá Zsombor.

Ezekkel az eredményekkel még nagyobb előnyre tett szert és magabiztosan vezeti a magyar bajnokság tabelláját. A közép-európai zónabajnokságban (CEE) pedig jelenleg holtversenyben a harmadik helyen áll. A bajnokság következő fordulójára Csehországba utazik július 10-én. (Fotó: Mirosław Stępiński)