Triatlon - Kitartóak és eredményesek
2015-06-09 - Bajnokokat és kis hősöket is avatott a Százhalombattai VUK SE triatlon szakosztálya a tavasz folyamán. A komoly eredmények a jól sikerült alapozásnak és az elmúlt hónapokban elvégzett munkának köszönhetőek – értékelt Kelemen Viktor szakosztályvezető.
Sikeres tavasz van a szakosztály mögött. Nagy várakozás, szervezés előzte meg a megyei triatlon diákolimpia döntőt, amelyet május 31-én rendeztek Veresegyházán. A VUK majdnem teljes csapattal, sok-sok szurkoló, támogató szülővel vonult fel a sporteseményre. A reggeli eső megnehezítette a szokásos logisztikai feladatokat, ami miatt kissé feszülten indult a nap.

A helyszínen azonban elállt az eső, és kezdett minden elsimulni. Az első futamban Rappai Bonita képviselte a csapatot és profi versenyzéssel fantasztikus győzelmet aratott. Ezután már, ha az égen nem is, a Vukosokra ragyogóan sütött a nap. Lelkes szurkolótábor biztatta a versenyzőket, elkezdett rotyogni a bográcsban a gulyás, és nőttön-nőtt a hangulat. A következő korosztályban Boros Bogi és Rappai Fanni végzett országos versenyre továbbjutó helyen, csapatban pedig - Tari Virággal és Tóth Eszterrel - másodikként.

A nap másik hőse Soós Dorka lett, aki az úszás után még izgalomba tartotta drukkereit, de a kerékpározás végén már hozta a bolyt, a futásban pedig nem hagyott befejezetlen kérdést: bajnok lett. Teljesítményének értékét növeli, hogy a korosztályos felosztás miatt egy évvel idősebb versenyzőkkel kellett megküzdenie. Pálinkás Panna 3. helyen végzett ebben a versenyben, csapatként Rappai Tifanival és Titz Enikővel másodikak lettek, míg a B kategóriások versenyét Titz Enikő nyerte.

A következő korosztály B kategóriás versenyében János Benedek 1., Mészáros Nóra 2. helyezést ért el, amivel országos döntőben képviselhetik iskolájukat.

Az aquatlon felkészülési versenyen, Százhalombattán a csapat bemelegített egy-egy jó eredménnyel: Rappai Bonita 3., Rappai Fanni 3., Soós Dorka 2. és Voda Levente 2. helyen végzett.

Elkezdődött a duatlon szezon, és az első versenyen újra eredményesek voltak a versenyzőink: Rappai Boni 3., Soós Dorka 3., Szatmári Máté 3. lett. Molnár Patrik kerékpáron dobogós helyen bukott, de nagy fájdalmai ellenére befejezte a versenyt. Csak később derült ki, hogy eltört a csuklója. Nem csoda, hogy a rendezők a verseny erkölcsi győztesének választották és kupával ismerték el kitartását.

A duatlon országos bajnokságon, Kaszón nem sikerült dobogós helyet szerezni, de Soós Dorka kivívta az aranyjelvényes minősítést.

A folytatásban marad a munka. Nyári napközis tábor, edzőtábor és triatlon versenyek. A napközis táborba és a csapatba mindenkit szeretettel vár Kelemen Viktor (+36 70 4113828).