Szenzációs győzelem a duisburgi világkupán
2015-05-27 - Harmadik helyen végzett a Vass Péter-Noé Zsombor páros a milánói kajak-kenu világbajnokság második válogatójának számító Világkupa-verseny döntőjében május 22-24-én, Duisburgban. A Dunafüredi Vízi Sport Klub versenyzői a mezőny legfiatalabbjaként is maguk mögé utasították a hatodikként célba érő Kammerer Zoltán-Szalai Tamás párost.

Az első vb-válogatót a Kammerer-Szalai összeállítású duó nyerte, a második válogatón azonban a Vass Péter-Noé Zsombor páros szoros csatában megelőzte a jóval rutinosabb kettőst. A május 26-án, Szolnokon megrendezett szétlövés döntött arról, hogy melyik kettős indul majd a milánói világbajnokságon a férfi kajak párosok 1000 méteres versenyében. Az első hétszáz méteren fej-fej mellett haladt a két páros, azonban Kammererék most jobban bírták a hajrát és megnyerték a mindent eldöntő harmadik felvonást. Így ők már biztosan képviselhetik a magyar színeket az augusztusi, olimpiai kvalifikációs vébén.

Varga Béla, a Dunafüredi Vízisport Klub szakosztály igazgatója elmondta: "A felnőtt világbajnokságra való küzdelmet Kammererék nyerték. Az előttünk álló következő feladat a portugáliai U23 világbajnokság, amiért ismét válogatózniuk kell a fiúknak a hazai mezőnnyel."