Közös ellenségünk: a stressz
2015-05-27 - A stresszes állapot negatív hatásairól, a test-lélek-szellem kineziológiával történő összhangba hozásának pozitív lehetőségeiről tartott előadást Simó Ildikó a Hamvas Béla Városi Könyvtárban május 26-án.
Rohanó életformánk, a számtalan, naponta megoldásra váró probléma, a szünet nélkül felénk áramló tengernyi információ folyamatosan stresszes állapotban tartja szervezetünket, ami komoly betegségekhez vezethet. Felgyorsíthatja a biológiai öregedés folyamatát, hajlamossá tehet az agresszióra, szív- és érrendszeri károsodásokat okozhat.
 
Simó Ildikó közel húsz éve foglalkozik a testi-lelki problémák oldásával. A mozgás tudományát (kinézis=mozgás, logosz=tudomány), a gyógyító érintés technikáját használja arra, hogy a múltban keletkezett érzelmi stresszeket, negatív érzéseket felderítse és helyreállítsa az egyensúlyi állapotot. Úgy véli, ha ezt sikerül elérnünk, akkor a szervezetünkben megindul az energiaáramlás, amely nyugodtabbá, kiegyensúlyozottabbá tesz bennünket.
 
A kineziológiával történő stresszoldás egy bevezető beszélgetés alkalmával a problémák feltárásával, azonosításával, az előzmények megismerésével kezdődik. Ezután következhet a szükséges korrekciós módszer kiválasztása és a megerősítő gyakorlatok elvégzése. Az évek alatt felgyülemlett és szervezetünkben elraktározódott negatív élmények eredményes feloldásához legalább 3-5 kezelés szükséges.
 
Kedvező esetben ez a módszer alkalmas lehet az állandó idegeskedés, a türelmetlenség, az ingerültség elkerülésére, tanulási nehézségek, részképesség-zavarok feloldására. Az ideális állapothoz szervezetünknek megfelelő mennyiségű vízre, helyes táplálkozásra, testmozgásra is szüksége van, emellett ajánlott minél kevesebbet tartózkodni elektromágneses térben - mobiltelefon, televízió közelében.
 
A szakember felhívta a résztvevők figyelmét azokra az apró, de figyelemfelkeltő jelekre, amelyek gyermekek esetében jelezhetik a stresszes állapot kialakulásának kezdetét. Ilyen lehet a szorongás, a körömrágás, a szobatisztaság elérése utáni ismételt ágyba vizelés, az agresszivitás és a tikkelés (akaratlan szemrángás).
 
Az előadás végén néhány olyan gyakorlatot sajátíthattak el az érdeklődők, amelyek reggeli vagy napközbeni elvégzése után felvértezhetik magukat a környezet negatív hatásai ellen. Elkerülhetik azokat az "energiavámpírokat", akik problémáikkal a körülöttük lévőket terhelik, gondjaikat mások vállára próbálják áthelyezni. "Képzeljük el inkább a feladatok jó megoldását, helyezzük magunkat inkább az eustressz (euforikus stressz) boldog állapotába!" – javasolta az előadó.