Bravúros döntetlen a Dabas elleni rangadón
2015-04-27 - A Budaörs-Tatabánya elleni győzelem után megfelelő önbizalommal készültek az SZKE kézilabdásai a következő mérkőzésre. A jó forma esélyt jelentett a pontszerzésre még a jobb játékosállománnyal rendelkező, a tabella harmadik helyén álló Dabas ellen is. Százhalombattai KE – Dabas VSE KC 24-24 (10-13), április 25.
A battaiak jól kezdték a mérkőzést, sokáig döntetlen volt az állás, de mivel emberelőnyös helyzeteiket nem tudták gólra váltani, a vendégek háromgólos előnyre tettek szert az első félidő végére. A második félidő elején eldőlni látszott a mérkőzés: már ötgólos volt a vendégvezetés, de mivel mind védekezésben, mind támadásban nagyon elszánttá váltak a battaiak, sikerült 21-21-re egyenlíteni. A végjáték nagyon izgalmasra sikerült, mindkét csapat megszerezhette volna a győztes gólt, végül azonban igazságos döntetlen született. "Ez a bravúros egy pont a csapat akaratának diadala" – nyilatkozta Keresztes József edző. Következő mérkőzésükre május 9-én, idegenben a Csurgó ellen kerül sor, a bajnokság utolsó mérkőzését hazai pályán játsszák, május 16-án a Balatonfüredi KSE U23 ellen. Az SZKE huszonhárom ponttal őrzi hatodik helyét. Hajrá, Batta! (Fotó: Birinyi)