Izgalmas küzdelemben battai győzelem
2015-04-20 - Bravúros végjátékkal fontos győzelmet szerzett az SZKE a budaörsi sportcsarnokban április 18-án. Budaörs-Tatabánya U23 – SZKE 28:29 (17:17)
Jó iramú első félidőt láthattak a nézők. Az első harminc percben az SZKE többször vezetett három-négy góllal is. Általánosságban jó játék jellemezte a battaiakat. Hatásos védekezés mellett Keresztes Levente, Kónya Balázs és Soproni István is többször eredményesen fejezte be a lerohanásokat. Néhány kihagyott ziccernek és védekezési hibának köszönhetően azonban döntetlen eredménnyel vonultak a felek pihenőre. A második félidőben az SZKE támadójátéka visszaesett, nehézkessé vált, ugyanakkor védekezésben mind többször sikerült megállítani az egyre lelkesebb budaörsi fiatalokat. A kiállításokkal tarkított játékrészben inkább a küzdelem, mint a szépség dominált, ekkorra talán már el is fáradtak a csapatok. A mérkőzés végén Balázs Tibor lendülete sok fontos gólhoz nélkülözhetetlen volt, Valkusz Ádám pedig ziccerben hárított óriásit egy perccel az utolsó sípszó előtt.

Legközelebb hazai pályán április 25-én láthatjuk a csapatot a jelenleg a tabella negyedik helyén álló Dabas VSE KC ellen. Az SZKE huszonkét ponttal őrzi hatodik helyét. Hajrá, Batta! (Fotó: Birinyi)