Papírforma vereség a Váctól
2015-03-23 - A bajnok várományos Vác csapatát fogadta az SZKE március 21-én, a VSZK-ban. A bajnokság eddigi tizenkilenc mérkőzéséből tizennyolcat megnyerő vendégek elleni mérkőzésen a papírforma érvényesült. Százhalombattai KE – Váci KSE 28-33 (13-19).
A mérkőzést megelőző előjelek sem voltak kedvezőek. A legutóbbi, Veszprém elleni meccs utolsó percében Pásztor István kapus komoly sérülést – térdkeresztszalag-szakadást – szenvedett, a szezon hátralévő fordulóiban nélkülöznie kell a csapatnak. Az első félidőt meghatározta, hogy a Battának nem sikerült a váciak zárt hatos falát feltörni. Így ellentámadásokból könnyű gólokat szerzett a rutinos, volt válogatott és NB I-et megjárt játékosokkal megtűzdelt ellenfél. A 14. percre már hétgólos különbség alakult ki. Ezt követően kapust cseréltek a házigazdák, ezután a játékuk mind támadásban, mind pedig védekezésben feljavult. A második félidőben sikerült 4-5 gólra csökkenteni a különbséget, de vendégek jól gazdálkodtak az első félidőben megszerzett előnnyel és megnyerték a mérkőzést. Mivel a bajnokság hétvégi fordulójában a Százhalombattát üldöző csapatok sem remekeltek, az SZKE megőrizte hatodik helyét. Legközelebb hazai pályán április 11-én láthatjuk a csapatot a Tatai AC ellen. Hajrá, Batta! (Fotó: Birinyi)