Hogy az Óvárosnak jobb legyen
2015-02-23 - Az Óvárosban az elmúlt években beköltözők aligha tudhatják, hogy Klimsa Arthúr nyolc éven keresztül volt Százhalombatta önkormányzati képviselő-testületének tagja és képviselte az ott élőket. Ami ebből az időszakból megmaradt, azzal viszont találkozhatnak, hiszen képviselősége idején több mint 4 milliárd forintot költöttek az Óvárosban a többi között út- és járdarekonstrukcióra.
2002-t követően két cikluson át kísérelte meg, hogy az önkormányzati választásokon független jelöltként újra bekerüljön a képviselő-testületbe. Ugyan mindkét esetben néhány szavazattal maradt le, tudomásul kellett vennie, hogy szövetségesek, politikai párt háttere nélkül újra és újra veszít. A legutóbbi választás alkalmával makacsul ismét függetlenként akarta megmérettetni magát, de a körülmények másként alakultak, olyannyira, hogy képviselősége körülményeiről számtalan városi legenda született. Erről szól az alábbi beszélgetés.
 
Harmadjára is független jelöltként vágott bele, holott a mögötte lévő két választás bizonyára hozott némi tapasztalatot. A folytatás mégsem így alakult, miért?
Élénk emlékeim vannak arról a két ciklusról, amikor az Óvárost képviselhettem, és akik ismernek, tudják, elhatározásaim mellett kitartóan kiállok. Az volt a célom két vesztes megmérettetés után is, hogy önkormányzati képviselő legyek. Néhány héttel a választási kampány elindulását követően keresett meg a Jobbik helyi szervezetének elnöke, és ajánlotta fel támogatásukat, amire szerinte több okuk is volt. Részben az, hogy nem volt versenyképes jelöltjük, másrészt tudták, hogy politikai múltam a jobboldalhoz köt.
 
Függetlenként a Jobbik támogatásával, vagy párttagsággal is járt az ajánlat?
Az első perctől ragaszkodtam független jelöltségemhez, és így fogadtam el a Jobbik támogatását. Ebben kölcsönös volt köztünk az egyetértés. Az együttműködés szorosabbá tételét a kompenzációs listára kerülésem váltotta ki.
 
A választás szabályai megengedik, hogy párton kívüliként is felkerülhet a listára, de ebből még nem következett volna, hogy az első helyet foglalja el...
Az egyeztető tárgyalások során nem is voltam az első helyen, nevem másodikként szerepelt. Azzal az írásban lefektetett megállapodással, hogy a listán a választókerületekből az jusson be, aki egyénileg a legtöbb szavazatot kapja. Megállapodásunkat a Jobbik Magyarországért Mozgalom megyei vezetői is jóváhagyták.
 
Hogyan lett még a választást megelőzően mégis listavezető?
Magát a tényt én is utólag tudtam meg, hiszen az addig listavezető Jobbik-elnök, Várnai Péter úgy döntött, hogy bárhogy alakul a választás, ő külföldön fog munkát vállalni. Ezért határozott úgy, hogy átadja a listavezető helyet. Az eredmény ismeretében ez a bekerülést nem befolyásolta, hiszen a választás alkalmával a legtöbb egyéni szavazatot én szereztem.
 
Hogy alakult a kapcsolata ezt követően az Önt támogató politikai párttal?
Kiállásukért, munkájukért, támogatásukért utólag is köszönettel tartozom. Függetlenségem nem jelent akadályt a velük való kapcsolattartásban. Azóta a helyi szervezet megújult, új elnököt választottak. (Sajnálom, hogy a helyi média figyelmét ez a tény elkerülte.) Programjukat, szándékaikat ismertették velem, amit képviselői munkám során igyekszem hasznosítani.
 
Képviselőként milyen szerepet kapott az önkormányzati munkában?
Amellett, hogy tagja vagyok a Gazdálkodási, Pénzügyi és Integrációs bizottságnak, önálló feladatként megbízást kaptam az Ifjúságpolitikai tanácsnoki munka ellátására. De le sem tudom tagadni, hogy kérve- kéretlen is régi, Óvárost segítő terveim megvalósulásán is munkálkodjak.