Kézilabda - A rutin győzött - nem sikerült a pontszerzés a Szentendre ellen
2015-02-18 - Február 14-én Százhalombattai KE – Szentendrei KC 29-31 (13-18)
A mérkőzést megelőző előjelek ugyan biztatóak voltak, tekintettel az őszi szezonban, a szentendreiek ellen elért önbizalom-növelő győzelemre, illetve a tavaszi szezon első meccsén elért döntetlenre, amikor a Vecsés ellen idegenben zsebeltek be egy pontot a battaiak február 7-én. A Százhalombattai KE szentendreiek elleni felkészülése során elsősorban a lerohanásokra épített, hiszen tudatában voltak, hogy felállt fal ellen elképesztő nehéz lesz gólt szerezni a rendkívül masszív szentendrei fal ellen. Az ellenfél sokkal agresszívebben és összeszedettebben játszott, mint a bajnokság második fordulójában, ráadásul több volt és jelenlegi NBI-es játékossal, például Bendó Csabával, Sutka Norberttel, vagy éppen Nagy Bencével és Koller Tamással álltak fel. Az első félidőben a Százhalombatta első számú irányítója, Humberto Julien Lopez komoly sérülést szenvedett. A legrutinosabb játékos elvesztése nagy érvágást jelentett a csapatnak. Összességében a bizonytalan támadójáték és gyengébb védekezés jellemezte a hazaiak játékát, és ezúttal sajnos a véghajrában sem tudták megfordítani a mérkőzést. A hazai csapat játékából pozitívumként emelendő ki Balázs Tibor első félidei támadójátéka, a Győr csapatából nemrég városunkba igazolt beálló, Rivnyák Viktor teljesítménye és Valkusz Ádám második félidei védései.
A csapat azonban tudja, hogy Humberto hosszabb távú elvesztése esetén mindenkitől magas szintű játék kell a következő találkozókon.

A Százhalombatta a tabella hatodik helyén áll holtversenyben az 5. Pécsi VSE-vel (16-16 pontjuk van) és sokkal koncentráltabb, taktikusabb játékra van szüksége a következő fordulókban, hogy az őszi szezonzárás után optimális teljesítménnyel elérhető célként megfogalmazott dobogós helyek közelében végezzen.

A következő hazai mérkőzés február 21-én, 18 órakor lesz a Pécsi VSE ellen. A belépés - a csapatot támogató SILVO Zrt. jóvoltából - ingyenes. Hajrá, Batta! (Fotó: Birinyi Krisztián)