Fény - Azaz Biblia, hit és tudomány
2015-02-16 -
Sok vitát váltott és vált ki a mai napig azok a tudományos anyagok, amik valamelyik hitvilághoz vagy valláshoz tartoznak. Miért kerülnek ezek előtérbe folyton folyvást? A fennmaradt és kutatható iratok nagyobb része vallási, temetkezési vagy tudományos természetű. Ez különösen igaz a keresztény vallásnál, hitvilágnál. Ne feledjük el, hogy a "Tudás, hatalom!". Jól tudták ezt anno a különböző keresztény egyházak vezetői, papjai. Nem véletlen, a környezetéhez képest művelt papság és egyházfik, miután rájöttek, hogy a tudással befolyásolhatják a tömegeket, átalakították még a bibliát is a Krisztus után 345., 380.,451-es zsinatokon. Természetesen mind ezekről jegyzőkönyv is készült. Itt mondták ki - többek között - a katolikus papok nőtlenségét a cölibátust. Tehát az eredeti bibliának a cölibátushoz semmi köze! Azért döntöttek így, mert ha a papok nősültek volna, úgy az egyházi vagyon is csökkent volna, és az egyház nem akarta a vagyoncsökkenést.
 
A bibliából kivett vagy kicserélt iratokat, amit zárolt a Vatikán és csak mostanában lehet hozzáférni és kutatni, apokrif azaz "elrejtett" fel nem olvasható iratoknak nevezik. Miért fontos ez?
 
Egyesek szerint 70-, mások szerint ennél nagyobb százalékban cserélték ki a bibliában szereplő szövegeket. Vannak olyan részek, amiket egész egyszerűen kivettek. Pl: Mária Magdaléna evangéliumát. Jogosan merül fel Önökben a kérdés, hogy ezt honnan lehet tudni. A Vatikán ellenőrzése alól kikerült egyházaknál (Pl: észak afrikai, Etióp, Kopt egyház) nem egy helyen még az eredeti bibliából "dolgoznak". Továbbá azért tette lehetővé az apokrif iratok kutatását a Vatikán, mert már okafogyottá vált annak rejtegetése. A társadalom a nagyátlagot tekintve jóval tájékozottabb, mint mondjuk Krisztus után 300-ban vagy 800-ban. Továbbá Luxortól nem messze előkerültek eredeti bibliák és iratok 1945-46-ban. A Qumrani és a Nag Hammádi Kódex ma a Kairói Kopt Múzeumban megtalálhatóak. Ezeket az eredeti iratokat hasonlították össze a ma ismert bibliával.
 
Csak néhány alapvető akadémikus és filozofikus ellentmondás az eredi és a ma ismert bibliából: Eredendő bűn! Bűnben fogantunk! Ismerős? Ezt mondták nekünk közel 2000 évig! Most nézzük az eredeti, Jézusi tanítást: "Nincs bűnös, csak tudatlan, akit meg kell tanítani!" A gonosz léte vagy nem léte? Nézzük, mit mond erről az apokrif, Jézusi idézet: "Nincs gonosz, csak beteg, akit a szeretet gyógyíthat meg!" Ezek alapvető világnézeti különbségek!
 
Most nézzünk néhányat, ami összefüggésben van a legújabb anyagkutatási eredményekkel. "Az ember fény természetű, bűntelen, tiszta és szabad, testbe zárt isteni fény!" "Fény van minden emberben, és fény és fény között nincs különbség!" "Ugyan az a fény van minden emberben, sőt ebben a kutyában is, sőt ebben a fűszálban is!" Egyébként sok más vallás is a fény gyermekeinek tartja magát. Illetve, hogy "Ők" maguk fényből vannak. Számtalan és közismert vallás hirdeti ezt.
 
Most már biztosan érdekli Önöket, mik lehetnek azok az új eredmények, ami mind ezt tudományosan is alátámasztja. Elnézést, ha unalmas leszek, de a tudományos nyelv az már csak ilyen. Az anyag kutatása azzal foglalkozik, hogy megtalálják az anyag legkisebb részét, hogy miből áll egyáltalán az anyag. Bármily meglepő eddig nem tudtuk.
 
Idézet Barbara Ann Brennan fizikus, a NASA Goddard Space Flight Center munkatársától: "Az elmúlt néhány évtized során kísérleteikben a fizikusok nagyon ingatagnak találták az anyagot, szubatomi szinten pedig azt látták, hogy az anyag meghatározott helyen nem létezik, de tendenciát mutat a létezése!"
 
Tor Ragnar Gerholm, Svéd Nemzeti Enciklopédia, mit ír az eddig ismert legkisebb anyagi részecskéről a quarkokról. "Olyan elementáris részecskéket, mint a quarkokat, nem is lehet leválasztani, és elszigetelt jelenségként vizsgálni!"
 
Mi az anyag? Az anyag közönségesen az a szubsztancia, amiből a tárgyak állnak. Ez építi fel a megfigyelhető Világegyetemet. Filozófiai (metafizikai) értelemben az anyag az a valami, ami az érzékelhető és érzékelhetően szüntelenül változó jelenségvilág változásainak alapját hordozza. Elvont gondolkodás útján létrejövő fogalom, mivel közvetlenül sosem az anyag maga, hanem az anyag érzékszervi tulajdonságai érzékelhetőek. Az anyag fogalmát az ókorban alkották meg a görög filozófusok.
Azt már köztudott, hogy mindennek van rezgése, és a rezgésének megfelelően érzékeljük. Másképp érzékeljük a vizet és mondjuk egy asztalt vagy széket. Kérem, nézzék el nekem, hogy további tudósoktól nem idézzek tovább. Megpróbálom most emberi nyelvre lefordítani, ami a kutatások kísérletezések alatt kiderült. Biztos hallottak már a Svájci Cernben 2008-ban felépített hadronütköztetőről, ahol egy 27 km-es alagút és csőrendszerben kísérleteznek az anyaggal. Itt is arra kíváncsiak - többek közt -, hogy miből áll össze az anyag.
 
Tehát mindent kísérlet azt támasztotta alá, hogy a vizsgált legkisebb anyagi részecskének fény és nem fizikai tulajdonságai vannak. Még egyszerűbben: Az anyag legkisebb része fényként viselkedik, tehát fény. Ergo: az anyag fényből épül fel!
 
Mit is mondott jézus? "Ugyan az a fény van minden emberben, sőt ebben a kutyában is, sőt ebben a fűszálban is!" "Fény van minden emberben, és fény és fény között nincs különbség!" Hát nem félelmetes? Az embert gondolkodásra sarkalja!
 
A magam részéről nem vagyok egy ma ismert vallás híve sem, bár mindegyiket elismerem és tisztelem. Miközben tanulmányoztam a különböző vallásokat rájöttem, hogy hozzám legközelebb a gnoszticizmus áll. A gnoszticizmus korai keresztény vallási irányzatok neve, ahol még az EREDETI (apokrif) biblia szolgáltatta a hit alapját!
 
Szalai Attila