Mikulás Sakkverseny
2014-12-15 - Huszonkilenc gyerek vett részt az SZTC idei Mikulás Sakkversenyén december 7-én a BKK Kamara termében. A battai, érdi, martonvásári, nagyhalászi, ráckeresztúri, váli és zsámbéki versenyzők három korcsoportban mérkőztek meg egymással az értékes díjakért.

"Százhalombatta ifjai kitettek magukért – nyilatkozta Szenczy Sándor szakosztályvezető. A 12-14 évesek között első helyezést értünk el és a 9-11 évesek között a második hely lett a miénk. Ha 6-8 éveseink szorgalmasan tanulják a sakkot, még hallani fogunk felőlük."

A III. korcsoportban nagy volt az izgalom és a küzdelem, mivel Hajós János (SZTC), a zsámbéki Juhász-testvérek, valamint a nagyhalászi Kormány Szabolcs sok-sok ifjúsági versenyt megnyertek már. Ezúttal az SZTC versenyzője lett a győztes négyük közül.

A nagyhalászi Csuha Antal iskola sakkozói az idén kevésbé voltak sikeresek. Valószínű, hogy a hosszú út megviselte őket. Egy dobogós hely azért jutott nekik a rendkívül erős II. csoportban, ahol a zsámbéki sakktehetség, Persányi Barna korcsoportos Európa második döntő fölénnyel, veretlenül lett első. Dicséretes és ígéretes eredmény a SZTC-s Mocsári Marcell második helye.

Az első korcsoportban a Váli iskolások szerepeltek szépen, főként Körtvélyesi Richárd magaslott ki a mezőnyből. Remekül szerepelt, veretlenül lett első.

A legfiatalabb versenyzőknek járó különdíjat Juhász Anna és Körtvélyesi Szilárd kapta, mindketten váliak.
Összességében nagyon sportszerű verseny zajlott, a helyezettek és a különdíjasok megérdemelték az okleveleket és ajándékokat, amelyeket ezúttal is a MOL Vegyész Szakszervezet, valamint a Lakótelepi Patika támogatásával sikerült beszerezni.