Kézilabda
2014-11-24 - Döntetlen a junior tehetségekkel felálló Tatabánya csapata ellen.
SZKE – Budaörs Tatabánya U23 33-33 (16-19)
Sajnos, véget ért az SZKE tavasz óta tartó győzelmi sorozata hazai pályán. Gólgazdag, a semleges nézők számára valószínűleg szórakoztató mérkőzésen egy pontot szerzett a csapat az Nb1/b. kézilabda-bajnokság legutóbbi fordulójában november 22-én.

Némi meglepetésre sokáig vezetett a fiatal vendég gárda, főleg az SZKE halovány védekezésének köszönhetően. Nem igazán találták a távolságokat - az ezen a napon kicsit tompának tűnő - battai védők, és a tatabányai átlövők rendre eredményesek voltak. Támadásban sok volt a pontatlanság és a meglepően sok kihagyott ziccer is fejtörést okozott Keresztes József edzőnek.

A második félidőben, főként egy nyitott formációnak köszönhetően feljavult a védekezés hatékonysága, sikerült jó pár gyors indítás vagy lerohanás gólt szerezni. A végjátékban főleg Humberto Lopeznek köszönhetően felzárkózott a hazai csapat, sőt, fél perccel a vége előtt még a győzelmet is megszerezhette volna, de nem sikerült a támadást gólra váltani.

A mérkőzés egészét nézve a döntetlen igazságos eredménynek tekinthető.

A rutinszerzés fázisában tartó vendégcsapat bevallottan idei legjobb játékát produkálta és ígéretes jövő előtt áll.

A Százhalombatta a tabella hatodik helyén áll holtversenyben az 5. Pécsi VSE-vel (11-11 pontjuk van), és sokkal frissebb, koncentráltabb játékra van szüksége a következő fordulókban, hogy ne szakadjon le túlságosan az élmezőnytől.

Javítási lehetőség holnap, november 25-én, 17 óra 30-kor a Lajosmizse KC ellen. A Magyar Kupa meccsen a legjobb nyolc közé jutás a tét. A belépés ingyenes. Hajrá, Batta! (Fotó: Birinyi Krisztián)