Rendőrségi hírek
2014-10-28 - Bűnügyi szempontból nyugodtan teltek a napok októberben Százhalombattán. A választások időszakában és a nemzeti ünnepen fokozott jelenléttel és ellenőrzésekkel biztosította a város rendjét a rendőrőrs – tájékoztatott Grunda Tibor százados, a rendőrőrs vezetője.
 
Alkalmi lopás történt a rendelőintézet bejárata előtt október 3-án délelőtt. Elvitték egy nő pénztárcáját, amit a kerékpárja oldaltáskájában hagyott. A tárcában személyes iratok voltak és kisebb összegű készpénz.
 
Bolti szarkákat leplezett le a biztonsági őr a Tesco áruházban október 6-án délután. A két nő golyós dezodort és parfümöt rejtett a táskájába, amelyekről eltávolították az áruvédelmi eszközt.
 
Közúti veszélyeztetés miatt indult eljárás egy százhalombattai férfi ellen, aki ismerősét, akivel vélhetően nézeteltérése volt, szándékosan elsodorta autójával a Damjanich úti kijelölt gyalogátkelőhelyen október 17-én délután. A sértett nem szorult orvosi ellátásra.
 
Az esős, szeles idő és az évszakváltás miatti romló látási viszonyok óvatosságra intik a járművezetőket. A rendőrség mindenkit arra kér, az út- és látási viszonyoknak megfelelő sebességet válasszanak, vezessenek, közlekedjenek körültekintően, figyeljenek a többi közlekedőre.
 
Július 1-jétől az egész ország – így az Érdi Rendőrkapitányság - területére kiterjesztették azt az intézkedést, amely több hónapon keresztül öt megyében biztosította a közterületeken a 24 órás rendőri jelenlétet. A program pozitív hatásai szinte azonnal érezhetőek voltak – tájékoztatott a rendőrség. A bűnügyi és közbiztonsági helyzet folyamatos elemzését követően a helyi kapitányságok munkatársai a nap 24 órájában minden településen megjelennek. A helyi szervek és a körzeti megbízottak munkáját szükség esetén a Készenléti Rendőrség bevetési állománya segíti. A szolgálat egy részét gyalogosan teljesítik a rendőrök, így közvetlenebb kapcsolatba kerülhetnek a települések lakosaival, jobban megismerhetik a helyiek problémáit, javítva ezzel a rendőrség és az állampolgárok közötti kapcsolatot.
Az elmúlt évek intézkedési kultúraváltásának része, hogy a rendőrök párbeszédet folytatnak a lakossággal, együttműködnek a települések önkormányzataival, civil szervezeteivel, az oktatási intézmények vezetőivel, valamint az egyházak képviselőivel. A munkába bevonják a helyi polgárőröket is.
A közterületi jelenlét jelentősen javítja az állampolgárok szubjektív közbiztonságérzetét és hatékony fellépést tesz lehetővé a helyben jelentkező problémákkal szemben.