Vízilabda - Nagyarányú győzelmek az SZVSE tarsolyában
2014-10-21 - Október 17-én rendezték az Országos Bajnokság harmadik fordulóját, amely során a Székesfehérvár látta vendégül a Százhalombattai Vízilabda Sportegyesület csapatát.
Kissé nehezen indult az első negyed, sok-sok egyéni hibával és túlzott egyénieskedéssel, amiben közrejátszhatott a pénteki játéknap iskola utáni fáradtsága is, de aztán összekapták magukat a fiúk. A negyedik negyedet még háromperces emberhátránnyal kezdték, de ez sem volt elég ahhoz, hogy ellenfelük komolyabban megközelítse őket. A mérkőzés 16-4-es végeredménnyel zárult. Az SZVSE 2000-es Országos Gyermekcsapata veretlenül, óriási gólkülönbséggel, 15 kapott és 47 lőtt góllal, stabilan áll a tabella első helyén.

Amilyen erősen kezdődött a hétvége, úgy folytatódott. 18-án, szombaton a Budapest Serdülő csapat játszott lehengerlően. Két mérkőzés várt rájuk itthon. Miután a játékosok egy része mindössze tizenkét órát pihenhetett a péntek esti meccs után, enerváltan és dekoncentráltan kezdték az első negyedet, és közel a mérkőzés felének kellett eltelnie, hogy végre felpezsdüljenek, de még így is magasan az ellenfelek fölött játszottak. A végeredmény: Százhalombatta-Bókai KSI 10-7.

A második mérkőzést a Komplex csapatával vívták a battai fiúk, akiket mintha kicseréltek volna. Sorra szerezték meg a labdát. Mindegy volt, hogy 98-as, 99-es vagy éppen 2001-es játékoson volt a védekezés sora, mindegyikük gyorsan és pontosan hajtotta végre a feladatot. Bögre Zsolt az egész mérkőzés alatt kiemelkedően fordulta le az ellenfeleit, akik gyakorlatilag képtelenek voltak utolérni. Árpás Alex ejtésgóljaival infarktus közeli állapotba hozta a szurkolótábort, és a végére azt is megmutatta, hogyan lehet egy ezredmásodperc alatt, nyolc méterről gólt szerezni. A centermunka kiválóan alakult, a 2001-es válogatott Bihácsi Bence ellenállhatatlan volt, csakúgy, mint Sipos Csongor. Grieszbacher Márk a kapuban ismét fogta a lehetetlent. Bukits Tomi hatékony védelmével óvta a játékterünket, Nagy Armand pedig szinte az egész mérkőzésen hiba nélkül, tanítani való bekkmunkával hatástalanította az ellenfél centereit. Mindenki hozzátette a maga százalékát, így a vendégek esélyt sem kaptak a győzelemre. A 11-8-as eredménnyel a Budapest Bajnokság második helyére ugrott a serdülő csapat.

"Öt csapatunkból négy az első, illetve a második helyen áll az ország legerősebb bajnokságaiban, amely nagy teljesítmény egy ilyen kis egyesülettől" – mondta Kopányi László edző.