Sportlövészet
2014-10-07 - Százhalombatta után Komáromban folytatódott a hobbi-sportlövészek háromfordulós Céllövő Versenye október 4-én. A sporteseményen közel negyven battai indult a légfegyveres versenyszámokban, eredményük 13 arany, 9 ezüst, 6 bronzérem, valamint sok-sok egyéni csúcs.
A céllövő verseny 20 lövéses légpisztolyos számában különféle korcsoportokban a dobogó legfelső fokára állhatott Mucsi Dániel, Molnár Mátyás, Szemán Dávid, Vencz Tímea és Hornyánszki Tamás. A 20 lövéses légpuskás számban nagyszerű eredménnyel első lett Molnár Mátyás, valamint Vencz Tímea.

A céllövők mellett az igazolt versenyzők is lőállásba álltak a serdülők 40 lövéses számában. A lányoknál Fábián Fanni, a fiúknál Veres Péter nyert. Az ifi lányok mezőnyében, ugyanebben a számban Fekete Tímea, míg az ifi fiúk 60 lövéses pisztolyos számában Izsó András nyert. A felnőtt nők pisztoly 40 számában első lett Kéri Otti, a férfiak 60 lövéses számát nagy fölénnyel Kéri Attila nyerte.

A verseny utolsó állomása Pécsett lesz október 18-án. Ezen a hétvégén, vagyis október 11-én a százhalombattai lőtér ad otthont a sportlövő diákolimpia Pest megyei döntőjének.