Sportlövészet mindenkinek
2014-09-23 - Az amatőr érdeklődőknek Céllövő Versenyt, az igazolt versenyzőknek Batta Kupát rendezett a Százhalombattai Lövészklub szeptember 19-20-án.
Nem ez volt az első alkalom, hogy a Százhalombattai Lövészklub versenyre hívta az amatőr lövőket, viszont első alkalommal nyitott minden korosztály számára. A Céllövő Versenyen azok is részt vehettek, akik a Battai Napokon megrendezett lövészversenyen jól szerepeltek, "hobbi"sportolók vagy minősítés nélküli versenyzők.

A szeptember kétnapos rendezvényen hat egyesület sportolói indultak. A Százhalombattai Lövészklub ez alkalommal is a legnépesebb csapattal állt ki, 43 amatőr és 22 igazolt sportlövővel. A Céllövő Verseny dobogója tetején állhatott a 20 lövéses pisztolyosok között Majerszki Bence, Borgula Ramóna, Kardos Gergő, Vencz Tímea és Papp László. A 20 lövéses puskás számokban első lett Borgula Ramóna, Vencz Tímea, Petneházi Károly és Mucsi Zoltánné. A sok indulóból érem is jutott bőven a hazaiaknak, 28 dobogós helyet szereztek meg.

A Batta Kupa légpisztoly 40 lövéses versenyszámban a serdülők között Fodor Enikő valamint Stelczer Ádám állt a dobogó tetején. Az ifi fiúk között Rákosi Patriké lett a legfényesebb érem. Légpisztoly 20 és 40 versenyszámában a nőknél Kéri Otti, míg a férfiaknál a 20 és 60 lövésben Kéri Attila nyert. A Batta Kupán 18 dobogós helyet gyűjtöttek be a battai sportlövők.

A Céllövő Verseny folytatása október elején Komáromban lesz, majd a harmadik forduló két héttel később Pécsett.

Nyáron az edzések mellett kéthetes edzőtábor volt, nyárvégén pedig sportágbemutatóra kérte fel a lövészklubot az Emberi Erőforrások Minisztériuma, az Új-Budai felújított Bikás Park átadó ünnepségére. De ott voltak a lövők a Battai Napokon is, ahol az őszies idő ellenére idén is több mint háromszázan lőttek. A résztvevők kipróbálhatták azokat a lézeres puskákat is, amelyeket a sportágfejlesztési támogatás keretében kapott az egyesület.

A Százhalombattai Lövészklub nagyon köszöni mindazok felajánlását, akik az adójuk 1 százalékát nekik adták. Az országos kampánynak köszönhetően idén sikerült összegyűjteni 446 ezer forintot, amely a tavalyi összeg duplája.