Strandsakkversenytől Mikulás Kupáig
2014-08-21 - Az idei esztendő bővelkedett sakkeseményekben az Százhalombattai Torna Club szakosztálya számára. Az NB II-es csapat a középmezőnyben végzett a bajnokságban. Továbbra is folyik a saját nevelésű fiatalok beépítése a csapatba, szereplésük egyre eredményesebb.
A fő cél az elméleti tökéletesedés mellett minél több egyéni verseny. Nos, a fiataloknak talán már túlzottan is kijutott ebből, mert a szakosztály minden környékbeli megméretésen elindította őket, helyben pedig négyet szervezett számukra. Kiemelkedő eredményeket ért el ifjabb Hajós János, Mocsári Eszter és Mocsári Marcell. Az utóbbi versenyző nyerte az ifjúsági kategóriában a 26 fővel megrendezett 2014. évi Strand Sakkversenyt, amelyen testvére 3. lett. Mindez biztató lehet a szeptember 7-én induló 2014/2015-ös csapatbajnokság előtt.

A felnőtt játékosok is képezték magukat, versenyeztek, több országos sporteseményen részt vettek, és számukra is szervezett helyi megméretést az SZTC. A Tavaszi Fesztiválon Szécsi Péter képviselte eredményesen a szakosztályát. Csóli Ödön Martonvásáron I. helyezést ért el. Harmatosi József FIDE mestertornákon ért el előkelő helyezéseket. A helyi szervezésű szenior versenyen első helyezett lett Rosta Sándor, második Szenczy Sándor, harmadik pedig Farkas László. Mindhárman jogot szereztek az országos szenior bajnokságon való indulásra, amelyet szeptemberben tartanak Nagykanizsán.

A már említett 26 fős Strand Sakkverseny a felnőtt kategóriában Pásztor Ferenc, Nagy Zoltán, Morvai Ferenc FIDE mesterek sikerével zárult. Horeczky Tibor, Szenczy Sándor és Rosta Sándor voltak a további helyezettek, akiknek sorrendben kupa, oklevél és 5 alkalomra szóló strandbelépő lett a jutalmuk. Idén is remekül sikerült a sportesemény, amelyre a hozzátartozók kedvezményes strandbelépővel juthattak be. Szenczy Sándor szakosztályvezető köszönetét fejezte ki a VSZK dolgozóinak és vezetőségének.

Ősztől folytatódik az SZTC Sakksulija. Az amatőr sakkozók heti rendszerességgel, hétfőn és szerdán délután tartanak foglalkozást a Polgárok Háza 612-es helyiségében.

A következő versenyek időközben is zajlanak: Sakkozó Magyarok World Meeting 2014 Harmatosi József, valamint V. Sárkány-Aranytíz Nemzetközi Verseny Szécsi Péter részvételével.

További őszi programok: október 23-án ifjúsági és felnőtt egyéni sakkverseny, decemberben nemzetközi Mikulás Sakkverseny.