Úszás - Országos Ifjúsági Bajnokság
2014-06-17 - Kiemelkedően szerepeltek a Százhalombattai VUK SE úszói 86. Ifjúsági Úszó Országos Bajnokságon június 11-14. között a Kecskeméti Sportuszodában.

A versenyen három ország 56 egyesületének 285 versenyzője állt rajthoz. A hazai versenyzők mellett a svájci ifjúsági válogatott és két szlovák klub úszói összesen 1435 alkalommal álltak rajtkőre. A négy nap alatt 40 versenyszám került lebonyolításra – tájékoztatott Vizi Csaba, a MÚSZ Közép-Magyarországi Régiójának vezetője.

A VUK az éremtáblázaton a BVSC-vel holtversenyben a harmadik helyen végzett 3 arany-, 6 ezüst- és 2 bronzéremmel, míg az egyesületi pontversenyben szintén a harmadik helyre került.

Legeredményesebb versenyzőnk – igazolva a várakozásokat – Grátz Benjámin lett, aki 3 arany- és 2 ezüstérmet szerzett. Osváth Artúr mindhárom mellúszó számban (50, 100 és 200 méter) a dobogó második fokára állhatott, míg Soczó Kinga 100 méter háton bronzérmet szerzett. Fiúváltóink kétszer ezüstérmet (4x100 m vegyes és gyors váltó) és egyszer bronzérmet (4x200 m gyors) szereztek.

Úszóink hétfőtől napközis rendszerű edzőtáborban készülnek a Felnőtt OB-ra, az Ifjúsági Eb-re és az Ifjúsági Olimpiára.