Triatlon
2014-04-15 - A Százhalombattai VUK SE triatlon szakosztálya rendezte meg a Pest megyei aquatlon döntőt városunkban április 5-én.
Az előjelek kedvezőek voltak. A házigazdák a triatlon szövetséggel szerződést kötve, a MOB Sport XXI. programja támogatásával kezdhettek neki a szervezésnek. Pest megyében a csapatok hihetetlenül erősek, már a megyeiek részvételével is a legnagyobb rendezvényt lehet lebonyolítani az országban, de sokan csatlakoztak a versenyhez Budapestről és a komáromi tricepszesek is beneveztek. A szép időt ráadásként kapták a szervezők, így minden adott volt a színvonalas versengéshez.

13 egyesület versenyzői vették fel a rajtszámaikat, 224 előnevezés érkezett, 196 sportoló teljesítette a távokat, és remek eredmények születtek.

Minden versenyző, edző, csapatvezető, szurkoló elégedetten távozott a százhalombattai versenyről. A VUK sportolói közül ismét a legkisebb érte el a legnagyobb eredményt. Klem Zoé megnyerte futamát. Pálinkás Panna a gyermek korcsoportos lányok között 3. lett. "Minden versenyzőnk a maximumát nyújtotta, mindenki dicséretet érdemel – mondta Kelemen Viktor szakosztályvető. Nagyon nagy hálával tartozunk a szülőknek, mert a támogatásuk és munkájuk nélkül nem tudtuk volna megrendezni az eseményt."

Április 12-én újabb országos ranglistaversenyre utazott a csapat. Duatlon versenyen vettek részt Káptalantótiba. Soós Dorka a somogyszili 3. helyezés után egyet előre lépett a dobogón: 2. lett az újoncok között. Mi lesz a következő versenyen?

Az újonc lányok között indult Rappai Fanni és Tifani, akik jó testvérekként egymást követve 7. és 8. helyen végeztek.

A gyermek korcsoportban Pálinkás Panna 8., Voda Levente 8., Molnár Patrik 3 centiméterrel lemaradva az 5. helyről 7. lett (egy másodpercen belül hárman értek célba). A gyermek korcsoportosok már ranglistahelyekért küzdöttek. Jelenleg mind a három battai az első 10 között található, amely aranyjelvényes szintet jelent. Már csak meg kell tartani ezt a pozíciót.