Hősök és áldozatok
2014-02-27 - Közös énekléssel és imával emlékezett meg a kommunista diktatúra áldozatairól a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Százhalombattán, a Szent István téri kopjafánál február 25-én.
Az Országgyűlés 2000. június 13-án elfogadott határozata értelmében minden év február 25-én tartják a Kommunizmus Áldozatainak Emléknapját, annak mementójául, hogy 1947. február 25-én Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt főtitkárát a megszálló szovjet katonai hatóságok jogtalanul letartóztatták és a Szovjetunióba hurcolták, ahol nyolc évet töltött fogságban.
 
A KÉSZ rendezvényén sokan megjelentek, az emlékezőkkel tartott a képviselő-testület több tagja is. Beszédet mondott Bóna Zoltán, Dunavarsány polgármestere, a FIDESZ országgyűlési képviselő-jelöltje.
 
A kommunista diktatúrák világszerte több mint százmillió áldozatot követeltek – emlékeztetett -, a kommunizmus negatív hatásai pedig a mai napig nehezítik hazánk fejlődését, megújulását. A rendszer áldozatainak nemcsak azok tekinthetők, akiket internáltak, bebörtönöztek, megkínoztak vagy megöltek, hanem azok is, akiknek életminősége, egzisztenciája, karrierje sínylette meg a diktatúra kegyetlenségét és igazságtalanságát.
 
Az intézményesített ateizmus millió és millió gyerekkel hitette el, hogy nincs Isten, az élet vége a halál, és az ember életének más célja nincs, mint, hogy ez izmusért, az osztályharcért áldozza magát – mondta Illéssy Mátyás atya, aki szerint a "neoliberális diktatúra" is nagy károkat okozott a lelkekben, mert eredményeként tömegek váltak céltalanná, elvtelenné, lelkiismeretlenné. Valójában azonban minden ember Istené, és mindnyájunk küldetése Magyarország és a magyarság felkarolása, nevelése, mert csak így tud a Kárpát-medence életet szülni az "agonizáló térségbe".
 
Tóth Ernő, a KÉSZ helyi szervezetének elnöke felolvasta azokat a szavakat, amelyeket a rendezvény résztvevői diktáltak neki a kommunista diktatúrával kapcsolatban, és a megemlékezők mécseseket helyeztek a Kopjafához.