Drámai izgalmak közepette győzelem a Szentendre KC ellen!
2014-02-13 - Ismét elképesztően szoros mérkőzést hozott a Szentendre elleni összecsapás, de szerencsére újra az SZKE örülhetett a végén. A felhőtlen boldogsághoz a rutinos Bajusz Sándor, volt válogatott játékos kihagyott időntúli hetese is kellett.

2013/2014. bajnokság Nb1/b. Nyugati csoport 14. forduló
2014. február 8. 18:00
Százhalombattai Városi Szabadidő Központ 200 néző

Százhalombattai KE - Szentendre KC 22:21 (11-13)

Könnyedén indult a derbi a Százhalombatta számára, sikerült gyors lerohanás gólokat szerezniük az ellenfél rendezetlen védekezése ellen. Ennek köszönhetően az első negyedóra végére 3-4 gólos előnyt sikerült felépíteni. Ezután talán túlságosan is megnyugodtak a hazaiak, kevésbe lendületes játékkal engedték előbb felzárkózni, majd fordítani is a vendég gárdát. A felállt fal elleni támadójátékot a szentendrei védőfalban Doros Ákos, Bajusz Sándor és Sutka Norbert tömeg- és magasságbeli előnye nagyban nehezítette, az átlövési kísérleteket sokszor könnyedén hatástalanították. Ebben az időszakban hiányzott az egészséges agresszió és mentális frissesség a battaiakból, ami a tekintélyes védőfal feltöréséhez szükséges lett volna.

A második félidőben nagyot javult az SZKE védekezése, komoly nyomás alatt sikerült tartani az ellenfél támadóit, ugyanakkor a kapuban Pásztor István is rendkívül jó teljesítménnyel örvendeztette meg a szurkolókat visszatérése alkalmából. Magabiztos játék hátul, könnyedebb gólok elől, és a játékrész derekára már a Százhalombatta vezetett. Az alapvető taktikai elem, a gyors játék, folyamatos lerohanások végül célra vezettek és elfárasztották a vendégek tapasztalt (volt Nb1-es) játékosait. Az utolsó tíz percnek már megnyugtató háromgólos előnnyel vághatott neki az SZKE, de sajnos bekövetkezett egy nem várt fordulat a meccsen. Az 55. perctől szinte végig emberhátrányban kellett kézilabdáznia a hazai alakulatnak, és ennek is (no meg pár elsietett támadás befejezésnek, eladott labdának) köszönhetően újra felzárkózott a Szentendre. Harminc másodperccel a vége előtt Keresztes József kikérte idejét, nem sokkal később a megbeszélt taktikai variáció meghozta gyümölcsét, Soproni István, a fiatal jobb szélső értékesítette helyzetét. Ekkor azonban még volt ideje visszatámadni a vendégeknek és sikerült is kiharcolniuk egy időntúli hétméterest. A kapuban Valkusz Ádám váltotta az addig remeklő Pásztor Istvánt és jelenlétével sikerült elbizonytalanítania Bajusz Sándort, aki a publikum és a hazai csapat nagy megkönnyebbülésére kapufára lőtte a labdát.

Nagyon fontos két pontot sikerült tehát megszereznie az SZKE csapatának a szezonnyitón, de intő jel, hogy az utolsó sípszóig koncentrált játékra van szükség, mert a mai gyors kézilabdában, ebben a kiegyensúlyozott Nb1/b-s mezőnyben, könyörtelenül meg kell küzdeni minden pontért. (Fotó: Birinyi Krisztián - Fb.com/krisztianbirinyiphotography)