Légfegyveres OB
2014-02-03 - Tavaly a hó, 2014-ben a jég nehezítette a Légfegyveres Országos Bajnokságra érkezőket, amelynek idén is a százhalombattai Városi Szabadidő Központ adott otthont.
A háromnapos esemény január 31-én kezdődött a junior korosztályú lövők versenyével. Kora reggeltől késő estig puska, pisztoly és futócél számokban indult a 43 egyesület közel 530 versenyzője. A százhalombattaiak a várt eredményt hozták, de mintha idén kevesebb 10.0 került volna céltáblára és több 9.9. A legjobban Csorba-Deák Kitti szerepelt, aki női 20 lövésben a 2. helyen végzett.

Pénteken a juniorok napján, a 40 lövéses pisztolyos lányok versenyén Kéri Eszter a döntőben 5. helyen végzett, Fekete Tímea 16., Bakonyi Nóra 19. lett. Csapatuk éppen lemaradva a dobogóról 4. helyezést ért el. A junior fiúk 60 lövéses pisztolyos számában az "A" csapat (Darabos Ádám, Rákosi Patrik és Katlan Dániel) 4., a "B" csapat (Izsó András, Nedelkovics Márkó és Kretz Bence) az 5. helyen végzett.

Szombaton, a verseny egyik legzsúfoltabb napján reggel az ifik, majd a nemzeti számok lövői, a nap végén a női számok következtek. Az ifi lányok között Kéri Eszter 6., Fekete Tímea 13., Fodor Enikő 17., Fábián Fanni 19., Bakonyi Nóra 20., Fábián Viktória 26. helyezést ért el. A Kéri Eszter, Fekete Tímea és Fodor Enikő alkotta csapat ezüstérmet nyert. A "B" csapat az 5. helyet szerezte meg. Az ifi fiúk között a legjobb helyezést Nedelkovics Márkó érte el, aki 8. helyen végzett. Izsó András 9., Darabos Ádám 10., Rákosi Patrik 19., Bellák Ádám 20.,Varga Dávid 23., Katlan Dániel 24., Stelczer Ádám 30. és Veres Péter 32. helyezett lett. A húszlövéses nemzeti számokban a férfiak között Kéri Attila 6., Farkas Sándor 48., Hujbert Dániel 50., Rákosi Norbert 59., Csiki Zsolt 67. és Veres György 73. helyezést értek el. A nők között Csorba-Deák Kitti 2., Kéri Otti 6., Pávai Zsuzsanna 19., Csikiné Nyírő Hajnalka pedig a 20. helyen végzett. A női csapat bronzérmet szerzett.

Lendületes menet jellemezte a női puska 20 lövéses számot. Pávai Zsuzsanna gyengébb utolsó sorozatával csúszott le a dobogóról, a 4. helyen végzett, Csorba-Deák Kitti 5., Kéri Otti 8. lett. Csapatuk ezüstéremmel végzett.

A puska szám után máris következett a női pisztoly 40 lövés. Csorba-Deák Kitti kevesebb belső tízessel maradt ki a döntőből, és így a 9. helyen végzett. Kéri Otti 12., Pávai Zsuzsanna 20., Csikiné Nyírő Hajnalka 29. helyezést ért el.

Vasárnap a férfiak népes mezőnyében Kéri Attila 41., Rákosi Norbert 43., Hujbert Dániel 45., Farkas Sándor 66., Kretz Bence 78., Csiki Zsolt 84. és Veres György 85. helyezett lett.

A Százhalombattai Lövészklub elnöke, Kéri Attila elmondta, a battaiak hozták az elvárt eredményeket, nagyon erős mezőny gyűlt idén össze, de ettől értékesebb minden egyes helyezés. Százhalombatta polgármestere, Vezér Mihály külön díjat ajánlott fel a legjobb battai lövőnek, ezt Csorba Deák Kitti vehette át. A jelenlévő egyesület versenyzőinek nagyon tetszett a százhalombattai verseny, meg voltak elégedve a körülményekkel, aki pedig kilátogatott izgalmas és érdekes eseménnyel találkozhatott. Az országos bajnokságot jövőre szintén ugyanitt, a százhalombattai Városi Szabadidő Központban rendezik meg.