Negyvenöt év napsugár
2013-05-21 - Nyugdíjas kollégákkal, a partnerintézmények képviselőivel, szülőkkel és gyerekekkel ünnepelte alapításának negyvenötödik évfordulóját a százhalombattai Napsugár Óvoda május 9-én a Szekeres József rendezvényközpontban.
A jubileumi programok május 7-én szakmai előadással kezdődtek, másnap a tanítókat hívták nyílt napra, mezítlábas ösvényt avattak az óvodaudvarban és megnyitották a Virágom, virágom című városi képzőművészeti kiállítást. A rendezvénysorozatot 10-én meseelőadás zárta.
 
A rendezvényközpontban tartott ünnepség vendégeit elsőként Vezér Mihály polgármester köszöntötte. Tolmácsolta az önkormányzat szívből jövő jókívánságait a kollektívának, amely hosszú évtizedek óta végez magas színvonalú szakmai munkát a gyerekek érdekében.
 
Szűcsné Buzás Ibolya, az óvoda vezetője, aki 37 éve, tizennyolc évesen kötelezte el magát a Napsugár, akkor még DKV-s üzemi óvoda mellett, az intézmény történetét idézte fel. A Dunai Kőolajipari Vállalat 1965-től üzemeltetett három óvodai csoportot a dolgozók gyerekeinek a Béke utcában. A korszerű üzemi óvoda a Csokonai utcában 1968. november 7-én nyílt meg négy 34-37 fős csoporttal. Konyha és óvónői lakás is tartozott hozzá, amelyből azonban ’74-ben újabb csoportszobát alakítottak ki.
 
A korábbi bölcsőde épületének funkcióváltásával aztán 1994-től már két épületben, hét gyerekcsoporttal és tornateremmel működhetett tovább az óvoda, ahová egy 1997-es közoktatási megállapodás értelmében már nemcsak az üzemi dolgozók gyerekei nyerhettek felvételt. A rendszerváltást követő gazdasági profiltisztítás következtében 1998-ban a MOL átadta a fenntartást az önkormányzatnak, és az addig "Elefántosként" emlegetett ovi felvette a Napsugár nevet.
 
Az intézményben jelenleg 180 férőhelyen, hat csoportban fogadják a legkisebbeket magasan képzett óvónők és dajkák a legkorszerűbb tárgyi feltételek között. 2010-ben minőségi nevelési intézmény védjegyet nyertek el, amelyet idén harmadik alkalommal újítottak meg.
 
Az erről szóló elismerő oklevelet Bolyhosné Babácsek Erzsébet, az OKKER Zrt. szakértője a jubileumi ünnepség keretében adta át. Lelkesen beszélt a Napsugár Óvodában megtapasztalt példaértékű szakmai munkáról, amely véleménye szerint arra is alkalmas, hogy közkinccsé váljon, vagyis az óvoda joggal pályázhatna az országosan elismert referenciaintézményi címre.
 
Az ünnepség legmeghatóbb percei következtek, amikor a nyugdíjba vonuló korábbi vezető, Tarnai Istvánné átvette a Pedagógus Szolgálati Emlékérmet dr. Tüske László közoktatási tanácsnoktól, majd énekkel, virággal, öleléssel búcsút vettek tőle egykori kolléganői és beosztottai.
 
Az intézmény munkatársai köszönetüket fejezték ki Krisztián Ferencné és Magyarné Batha Márta korábbi intézményvezetőnek, a fenntartónak, a kiemelkedően segítőkész szülőknek, a társintézményeknek, támogatóknak és szponzoroknak. Az egykori és jelenlegi ovisok, valamint a pedagógusok zenés-verses műsorbetétjeivel tarkított megemlékezés állófogadással zárult.