Megható díjátadó
2013-04-08 - Április 7-én került sor a március 15-i szélsőséges időjárás miatt elmaradt városi díjátadó ünnepségre Százhalombattán, a Barátság Kulturális Központ színháztermében. Az, hogy a nézők a csilláron is lógtak, ebben az esetben nem nevezhető túlzásnak, ugyanis a díjátadót követően a kirobbanó sikerre való tekintettel újból megtekinthették a Forrás Néptáncegyüttes „Levelek” című előadását.
"Öröm ennyi kiváló emberrel, ebben a nagyszerű közösségben együtt élni" – mondta Vezér Mihály polgármester az ünnepség megnyitóján. A kitüntetetteket rövid portréfilmek mutatták be a közönség és a városlakók számára.

Március 15-én ünnepeltük a Magyar Sajtó Napját annak emlékére, hogy 1848-ban ezen a napon nyomtatták ki a magyar sajtó első szabad termékét, a Tizenkét Pontot és a Nemzeti Dalt. Ebből az alkalomból elsőként a Sajtódíjat adta át a városvezető. A városlakók internetes szavazása alapján a Halom Tv két munkatársa részesült a díjban, Kéri Ottilia és Németh Krisztián. Otti több mint két évtizede dolgozik a városi tévénél, a Krónika és a Szombati Mozaik című műsorok felelős szerkesztője. Az elmúlt években végigjárta a ranglétrát és mára a médium egyik meghatározó alakjává vált. Krisztián 2004 óta munkatársa a Halom Tv-nek. Elmondta, hogy gyermekként sportriporter szeretett volna lenni, tulajdonképpen a sport iránti szeretetének köszönhető, hogy a médiát választotta szakmájául. Nagyon szereti Százhalombattát, és nagyra értékeli, hogy kollégáival nemcsak szakmai, hanem baráti kapcsolatot is ápol.

Az Egészségünkért Díjat Pintérné Krizsán Erika, a Százhalom Egészségügyi Központ munkatársa kapta. Jelentős szerepe volt a ’80-as évek végén induló szakrendelések és gondozói rendszer megszervezésében és kialakításában. Az elmúlt évek során munkája mellett folyamatosan képezte magát, általános laboratóriumi asszisztens és ápolói szakképesítéssel is rendelkezik, emellett természetgyógyászati képzésen is részt vett fül akupunktúra és addiktológia területen. Szakmai tudását az oktatás területén is kamatoztatta, amikor a ’80-as-’90-es években elsősegélyversenyekre készítette fel az Eötvös Loránd Általános Iskola tanulóit. Munkáját mindig a legjobb tudása szerint, lelkiismeretesen végzi, hosszú évek óta magas szakmai színvonalon járul hozzá a városi járóbeteg-szakellátáshoz.

Gyermekekért Díjban részesült Kalácska Tiborné, az Arany János Általános Iskola és Gimnázium pedagógiai asszisztense. Nagyon sok feladatot old meg nap mint nap lelkiismeretesen és precízen. Gyermekszeretete és türelme példaértékű, amely nagyfokú kreativitással párosul. Napi feladatai közé tartózik a pedagógusok munkájának segítése, nagy tiszteletnek és szerettetnek örvend kollégái körében is. Iskolai feladatai mellett a család is fontos szerepet tölt be az életében. Férje, három gyermeke, két unokája teszi teljessé az életét.

A Köztisztviselői Díjat idén ketten is átvehették: Furcsa Katalin és Rajkai Ágnes. Furcsa Katalin közel 40 éves munkaviszonnyal rendelkező köztisztviselő. Betöltött szociális, személyzeti és intézményi feladatköröket is. Az egészségügy koordinációját szívügyének tekintette, a szociális ellátással kapcsolatos feladatait nagyfokú elhivatottsággal, lelkiismeretesen és nagy hozzáértéssel végezte. Mindig vidám, mosolygós, lehetetlent nem ismerő lénye a hivatal dolgozóit igazi csapattá, munkahelyi családdá kovácsolta össze. Áprilisától nyugdíjas éveit élvezni, így az elismerés egy szép életpálya megkoronázása is egyben. Rajkai Ágnes a Budapesti Műszaki Egyetem Építőmérnöki karán szerezte diplomáját közlekedés építőmérnök, okleveles építőmérnök szakirányon, út- és hídépítési szakterületen. 2001 óta dolgozik a Százhalombattai Polgármesteri Hivatal Műszaki Irodáján. Munkáját nagy elhivatottsággal, magas szakmai hozzáértéssel végzi. Százhalombatta város iránt érzett elkötelezettsége megkérdőjelezhetetlen, és ez a hozzáállás jelentkezik a mindennapi munkavégzése során is. Az ő nevéhez fűződik a Kocsán-kert, a Fogoly utcai ingatlanok közművesítése, az István Király, Lehel utca, Géza Fejedelem, valamint számos egyéb út kiépítése, felújítása, az út-és járdarekonstrukció keretében a város közlekedési útvonalainak felújítása, karbantartása, a város teljes körű csapadékvíz-elvezetése tervezési és kivitelezési munkáinak koordinálása. Több mint 10 éves szakmai munkájának, hozzáértésének elismeréseként 2012. december 12. óta a Műszaki Iroda irodavezetői pozícióját tölti be.

Gál János, a DESE egykori kajak-kenu szakosztályvezetője Testnevelési és Sport Díjban részesült. Vezetése alatt a szakosztály rendkívüli eredményeket ért el, ami köszönhető volt a jó edzői gárdának, valamint Gál János szakmai felkészültségének és kitartó, mindig energikus tevékenységének. Gondoskodása, odafigyelése nemcsak a gyerekek számára volt meghatározó, hanem a vele együtt dolgozó edzők és felnőtt segítők számára is. Jelenleg is oktatja a gyermekeket és a városi sárkányhajózásban is aktív szerepet vállal.

Horváth Gáborné Szociális Munkáért Díjat vett át. 1996. április 1-je óta dolgozik a Városi Családsegítő és Gondozási Központban, mint az idősek gondozója. 2003 nyarától látja el folyamatosan a szervezeti egység vezetői feladatait. Döntő szerepet vállalt a gondozóház régi, valamint új épületének kialakításában, az ottani munka megszervezésében. Az idősekkel és hozzátartozóikkal jó kapcsolatot épített ki. Szeretik gondozottjai. A személyzettől következetesen magas színvonalú munkát vár el, amelyhez minden feltételt biztosít. Ha szükséges, bármikor gondozói munkát is végez kollégái tehermentesítése érdekében. Rendszeresen jár szakmai továbbképzésekre, az olvasott szakirodalomból tanultakat is igyekszik hasznosítani munkája során.

Közrend, Közbiztonság Díjat vett át Pest Megye Rendőrfőkapitánya, dr. Mihály István dandártábornok. Az Érdi Rendőrkapitányság illetékességi területén, azon belül is Százhalombattán az elmúlt évtizedekben folyamatosan figyelemmel kísérte és segítette szakmai tapasztalatával a közrend, illetve a közbiztonság érdekében kifejtett tevékenységet. 2012. szeptember 1-jei főkapitányi kinevezése óta kiemelt figyelmet fordít az állampolgárbarát, lakosságorientált rendőrségi tevékenység erősítésére, segíti a társadalmi szervezetekkel történő együttműködést. Személyzeti döntéseit illetően pozitív eredmények, változások érzékelhetőek mind a rendőri vezetés, mind a beosztott állomány tekintetében, valamint a rendőrség pozitív megítélésében, tekintettel azon intézkedésire, melyek az egységes megjelenésre, a kulturált, udvarias és hatékony intézkedésre, a lakosság felé irányuló segítő szándékú munkavégzésre irányul.

A Százhalombatta Díszpolgára címet a városi szimbólumokkal díszített gyűrűvel dr. Tüske Lászlónak adta át Vezér Mihály polgármester. A város legújabb díszpolgára 1972-ben került Százhalombattára, a Városi Tanács Művelődési Osztályának lett a vezetője, s egészen a rendszerváltásig töltötte be e tisztséget. Irányította, szervezte, koordinálta a város oktatási, művelődési, egészségügyi és sportfeladatait. Közreműködésével, az előkészítő munkában való aktív részvételével új intézmények, iskolák, óvodák, bölcsődék jöttek létre, sportlétesítmények épültek. 1994 és 2010 között négy cikluson keresztül volt tagja Százhalombatta Város Önkormányzata Képviselő-testületének, nyolc éven át alpolgármesterként tevékenykedett. Tudása, tapasztalatai átadásával ez idő alatt is támogatta, segítette az oktatási, kulturális intézmények működését. Az intézményvezetők, pedagógusok mindig számíthattak és a mai napig is számíthatnak támogatására, emberséges hozzáállására.

A megható pillanatok után a Forrás Néptáncegyüttes "Levelek" című előadását láthatta a közönség. A sokszor felkavaró, de szívet melengető előadás végén állva tapsolt a nézőtér. A városi díjátadó ünnepséget fogadás zárta a galériában.