Mindannyian mások vagyunk!
2012-04-17 -
Április elején fontos, a mindennapjainkat is érintő  témát jártunk körbe a százhalombattai Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola 1.a osztályával.
 
A "Mindannyian mások vagyunk!" c. projekt keretében tanórákon és a szabadidős tevékenységek alkalmával a figyelem középpontjába került egymás elfogadása, önmagunk és mások alaposabb megismerése.
 
Kezdésként egy kis osztály KI MIT TUD? keretében  minden kisgyerek megmutathatta, hogy miben nagyon ügyes. Természetesen, oklevelet kapott valamennyi bátor fellépő. Játszottunk ön- és társismereti drámajátékokat, olvastunk egymás segítéséről  szóló történeteket és sokat beszélgettünk a sérült emberekről, az ő életükről.
 
A szavakat tett  követte, hiszen ellátogattunk a Sérültekért Alapítvány Mezőföld Csücske Alkotóházába is, ahol nem csak az ott tevékenykedő felnőttek, de még az időjárás is kegyeibe fogadott bennünket.  A sérültek és az ott dolgozó szakemberek segítségével betekintést nyerhettünk azokba a tevékenységekbe, amelyek mindennapjaikat kitöltik. Fontunk kosarat, gyöngyöztünk, szőttünk, ettünk kemencében sült kenyérlángost is, ki lekvárral, ki tejfölösen, medvehagymával. Volt, aki  többször is  kipróbálta az akadálypályát, felmérve ezzel saját ügyességét, majd  a sérültekkel közösen vehettek rész a gyerekek drámafoglalkozáson. Sokszínű, vidám, tartalmas, szeretetben gazdag napot töltöttünk ott.
Másnap ellátogattunk a Hamvas Béla Városi Könyvtárba, ahol Kovács Mariann gyermekkönyvtáros és mesemondó várt bennünket. A játékok mellett a mese segítségével jutottak el a gyerekek a csúfolódós királylány történetén keresztül saját  és mások gyengeségének, valamint erősségének  megismeréséhez, végül  egymás elfogadásához. Ellazulva, sok nevetéssel,  bele-beleszólva kapcsolódhattak a mesefolyamba, amit kötetlen szabad játék, rajz zárt le.
 
A téma-napjainkat  palacsintasütéssel fejeztük be. Vendéglátóinknak egy-egy origami csokorral kedveskedtünk, ami  olyan sokszínű virágokkal volt tele, mint amilyenek osztályunk tagjai. Köszönjük nekik is, valamint az elsősök szüleinek és a Kőrösi Iskoláért Alapítványnak a segítséget, hiszen az ő támogatásuk nélkül nem jöhetett volna létre ez a projekt.
 
Szarvas Renáta, az 1. a osztályfőnöke