Képviselő-testületi összefoglaló - Egyhangú szavazás a költségvetésről
2011-02-14 - A tervezett kettő helyett egy nap alatt sikerült megtárgyalni a napirendet a százhalombattai képviselő-testület február 11-i ülésén. A legfontosabb döntéseket a 2011. évi költségvetési rendelet megalkotásával hozták meg a képviselők. A rendelettervezetet hosszas vita után, egyhangúlag fogadták el.
A költségvetés fő számai itt láthatóak.
 
A képviselő-testület együttműködési megállapodást köt a helyi polgárőrséggel a közrend és közbiztonság megőrzése érdekében. Tárgyaltak a közrendi, közbiztonsági koncepció felülvizsgálatáról is, amivel kapcsolatban úgy döntöttek, hogy Szél Pál, az Ifjúság, Sport, Kulturális és Közrendi Bizottság elnöke folytasson további egyeztetéseket és előkészítést kiemelten a tűz- és katasztrófavédelemmel kapcsolatos feladatokról, és az átdolgozott dokumentumot terjessze a képviselő-testület elé. Hasonló döntés született a sportkoncepció aktualizálásáról is: a szakbizottság elnökét kérték fel a további közép és hosszú távú feladatok meghatározására, és az átdolgozott javaslat előterjesztésére.

Döntöttek a városi óvoda-, illetve iskolavezetői munkaközösségek vezetőiről és kereset-kiegészítéséről. A 2008-ban alakult munkaközösségek. A vezetőség nyugdíjazás miatt változott: az óvodai munkaközösség vezető helyettese Banka Tiborné lett, az iskolai munkaközösség vezetőjének Tamás Emíliát, helyettesének Horváthné Dr. Hidegh Anikót választották meg. A munkaközösség-vezetők juttatása 50, helyettesüké 40 ezer forint havonta.  

A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvény alapján a bölcsődében működő érdekképviseleti fórumba a fenntartónak is delegálnia kell tagot. A feladattal Kovács Lajos képviselőt bízták meg, megköszönve Pogány Gyulának az eddig végzett tevékenységét. A szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló törvény alapján működtetett Idősek Tartós Bentlakásos Otthona érdekképviseleti fórumában továbbra is Török Sándor képviseli a fenntartót.

A SZÁKOM Kft. fogja végezni a Szent István tér új létesítményeinek az üzemeltetését és karbantartását. A cég elkészítette az erre vonatkozó költségkalkulációt, amit a képviselők jóváhagytak. A feladatok ellátásához 2011 áprilisától 2012 áprilisáig 27,5 millió forintot biztosít a város. A főtér és látványelemei, a szint alatti garázs és a nyilvános WC üzemeltetésére és karbantartására vonatkozóan rendeletet készít elő a SZÁKOM ügyvezetője, amelyet márciusi ülésén tárgy a képviselő-testület.

Alapítói ülés keretében döntöttek a Batta Ipari Park északi bővítéséhez szükséges földterületek Batta-Invest Kft. részére történő apportálásáról, és jóváhagyták a gazdasági társaság Alapító Okiratának módosítását.

Imre János személyében új ügyvezetőt neveztek ki a Korshak Kft. élére, miután az eddigi vezető, Tomek Noémi családi okokra hivatkozva lemondott tisztségéről. Imre János, aki eddig a Polgármesteri Hivatalban dolgozott polgármesteri referensként, egy gazdasági évre kapott megbízatást a társaság ügyvezetői feladatainak ellátására.

További egy évre megbízták a Rádió6-ot üzemeltető Promotion Service és Hello Média Kft. eddigi ügyvezetőjét, Lakatos Attila Róbertet. Jóváhagyták az ügyvezető az irányú kérését is, hogy a kft. nonprofit gazdasági társasággá alakuljon.

Százhalombatta közel 650 millió forint pályázati forrást nyert el a szennyvíztisztító telep korszerűsítéséhez. A képviselő-testület úgy döntött, hogy a fejlesztést legkésőbb 2013. december 31-ig kívánja megvalósítani. A beruházás nettó költsége 903,6 millió forint, amelyhez a város 255 millió forint saját forrást biztosít. Döntés született a projektmenedzsment felállításáról és működéséről, valamint arról is, hogy a közbeszerzés során egyedi eljárási rendet kell alkalmazni.

Felülvizsgálták az önkormányzat által alapított alapítványok és közalapítványok működését. A testület úgy döntött, hogy a "Százhalombatta Városért" és a "Százhalombatta Város a Munkanélküliekért" Közalapítványt szándékában áll megszüntetni, de a megszüntetés módját illetően további vizsgálatot tart szükségesnek. Az "Ép testben ép lélek" Alapítvány gazdálkodásával, önkormányzati támogatásával összefüggésben további vizsgálatok szükségesek a társalapító bevonásával, a Százhalombattai Egészségügyi Közalapítvány, a Muzsikáló Százhalombatta Alapítvány és a Százhalombatta Ifjúságért Közalapítvány a továbbiakban is működik.

Meghatározták a 2011. évi nagyrendezvények támogatását. A Százhalombattai Ifjúsági Napokra 2, a Summerfestre 25, a Battai Napokra 15, a Musica Matricana Kórusfesztivál megrendezéséhez pedig 3 millió forintot biztosítottak.

Idén semmilyen formában nem kaphat támogatást az önkormányzattól hat civil szervezet – a Százhalombattai Motoros Szervezet, a Százhalombattai Nyugdíjas Pedagógus Klub, az Iringó Tánccsoport Egyesület, a "Dunafüred közbiztonságáért" Közhasznú Egyesület, a Hangadó Közhasznú Alapítvány, valamint az Együtt a Városért, Egészséges Életünkért Alapítvány Életmód Klubja -, miután nem időben, illetve nem szabályosan számoltak el az önkormányzati finanszírozással.  

Tovább bővül a térfelügyeleti rendszer, a képviselő-testület 15 millió forintot helyez céltartalékba erre a célra. Százhalombattán 2007 óta működnek a térfigyelő kamerák, amelyeket a városi rendőrőrs figyel a nap 24 órájában. A rendszer beváltotta a hozzá fűzött reményeket, már a bevezetését követő évben 34,8%-kal csökkent az ismertté vált bűncselekmények száma.

Négytagú bizottságot hozott létre a testület a nevelési, oktatási intézmények magasabb vezetői munkaköre betöltésére benyújtott pályázatok véleményezésére. A közeljövőben négy intézményben jár le a vezető megbízatása, és írnak ki pályázatot a munkakör betöltésére: az Arany János és az Eötvös Loránd Általános Iskolában, valamint a Szivárvány és a Százszorszép Óvodában. A vezetői pályázatokat véleményező bizottság tagjai: dr. Tüske László közoktatási tanácsadó, Bényei Sándor közoktatási szakértő, valamint Szabó Zoltán képviselő és Győri István külsős bizottsági tag, akik mindketten pedagógusok.

Módosították a Képviselő-testület és Szervei Szervezeti és Működési Szabályzatát, amit részben az új önkormányzati ciklusban bekövetkezett szakbizottsági struktúraváltás, részben a törvényi változások indokoltak. Kiegészült a rendelet az alakuló ülésre vonatkozó különös szabályokkal is. Az új SZMSZ könnyebben kezelhető, de az eddigi működést alapjaiban nem módosítja. A jelentősen kibővült internet-hozzáférés miatt és a költségek csökkentése érdekében megszűnik a Városházi Hírmondó. A jövőben csak a Batta Online-on, valamint a Hivatal hirdetőtábláján teszik közzé a képviselő-testület döntéseit.
Módosították a díszpolgári cím alapításáról szóló rendeletet. A plakett helyett visszatér a korábbi évek gyakorlata, és a város címerével gravírozott pecsétgyűrűt kapnak a kitüntetés tulajdonosai.

A százhalombattai önkormányzat 2008 tavasza óta tagja az Első Energia-beszerzési Önkormányzati Társulásnak. Miután azonban a villamos energia és földgáz olcsóbb beszerzése érdekében létrejött társulás nem váltotta be maradéktalanul a hozzá fűzött reményeket, a testület úgy döntött, hogy Százhalombatta 2011. december 31-ével felmondja a megállapodást.

Zárt ajtók mögött született döntés a különböző városi kitüntető címek odaítéléséről.

Dr. Hegedüs Róbert önálló képviselői indítványára tárgyaltak egy foglalkoztatás-politikai koncepció kidolgozásáról, amelynek előkészítésére az előterjesztőt kérték fel. A téma márciusban kerül ismét napirendre.