Max:24°
Sport
Figyelem! Ez a tartalom több mint öt éve került fel a honlapra, emiatt előfordulhat, hogy már nem időszerű.

Országos sportlövő verseny a VSZK-ban
2018-01-09 - Tavaszias napsütésben rendezte mag a Százhalombattai Lövészklub a IX. Százhalombattai Shooting Opent, amely a Magyar Sportlövők Szövetsége EB-válogatójának, illetve a YOG (ifjúsági olimpia) kvalifikációs sorozatának egyik állomása is volt január 6-7-én.
Természetesen a Százhalombattai Lövészklub népes csapata is részt vett a megméretésen, amelyre közel 350 versenyző érkezett az ország minden szegletéből. A Városi Sportcsarnok kiváló körülményeket biztosított a nemzetközi versenyek előírásai szerint rendezett sporteseménynek, amelyhez a sportági szövetség biztosította a közel százmilliós értéket képviselő elektromos lőberendezést.

A serdülőtől a felnőttig korosztályonként és nemenként külön rendezték meg a légpuska és légpisztoly versenyszámokat. A verseny több fordulós rendszerben zajlott. Szombaton az alapversenyeket, míg vasárnap a negyvenes középdöntőket majd a nyolcas finálékat tartották.

A 2018-ra megváltozott sportági szabályozás érintette a női versenyszámokat. Az idei évtől ugyanis a korábbi 40 helyett, a férfiakhoz hasonlóan a nők is 60 lövést adnak le.
Joó Attila 562 körös eredménnyel harmadik helyezést ért el a férfiak 60 lövéses számában, ahol Kéri Attila 559 körrel hetedik lett. A junior fiúk között Szemán Dávid 560 körrel bronzérmet szerzett, míg ifjabb Joó Attila 544 körrel nyolcadik helyen végzett. Az ifi fiúk pisztolyos számában Klem Barna 534 körrel 6. lett. A női mezőnyben Virágné B. Anikó 550 körrel szintén a 6 helyezést érte el.

Szombaton kerültek sorra a nemzeti versenyszámok, vagyis a légpisztoly 20 lövés. A férfiak között 2. Hujbert Dániel 185, 3. Joó Attila 183, 4. Kéri Attila 183, 7. Virág István 175 körrel. A junior fiúk között 1. ifjabb Joó Attila 175, 2. Rákosi Patrik 165 körrel. Az ifi fiúk számában 1. Klem Barna 175, 2. Papp Máté 174, 3. ifjabb Virág István 166 körrel, míg a serdülők között a fiúknál 1. Darabos Donát 163, 2. Joó Zoltán 163, 3. Dobai Ádám 160 körrel.

A női 20 lövéses versenyszámot Csorba-Deák Kitti nyerte 187 körrel, 2. Virágné B. Anikó 181, 3. Kéri Otti 176 körrel. A junior lányok versenyén 1. Bakonyi Nóra 169, 2. Vencz Tímea 166 körrel. Az ifi lányok közül 1. Kuzsel Boglárka 176, 2. Balogh Zsuzsa 175, 3. Aszt Réka 150 körrel, míg a serdülők között 1. lett Bencs Lilla 163, 2. Tóth Boglárka 159 körrel.

Vasárnap azok lőhettek, akik az eredmények összesítésében a legjobb negyven közé kerültek. A férfiak népes mezőnyében negyedik helyen végzett Kéri Attila 562 körrel, majd a nyolcas döntőben nyolcadik lett. Szemán Dávid 561 körrel a hetedik helyen végzett, viszont a végső összecsapásban nagyszerű szerepléssel a harmadik helyre jött föl a pisztolyosok között. A nők mezőnyéből Kéri Otti 552 körös eredményével negyedikként jutott a döntőbe, ahol a hatodik helyet sikerült megszereznie. , Csorba Deák Kitti 549 körrel hatodikként került a nyolcas döntőbe, ahol végül 5. helyezett lett.

A napot és a versenyhétvégét a serdülők 40 lövéses versenyszáma zárta. A fiúk között győzött Joó Zoltán 346 körrel, míg Hornyák Hunor 332 körrel harmadik lett. A lányok között elsőséget szerzett Bencs Lilla 318 körrel, Tóth Boglárka 295 körrel második, Polauf Szintia 285 körrel harmadik lett.

AKTUÁLIS
2024-03-22 - A MÁV-START Zrt. tájékoztatása szerint 2024. ÁPRILIS 2-tól 2024. ÁPRILIS 14-ig a BUDAPEST-DÉLI – BUDAPEST-KELENFÖLD  között végzett pályakarbantartási munkák miatt a 40A/42 BUDAPEST – PUSZTASZABOLCS – DUNAÚJVÁROS vasútvonalon a hirdetményben szereplő vonatok módosított, illetve rövidebb útirányon közlekednek.
2023-09-11 - Születésem után az M4-es épületbe, (ma Hága László utca 11.) költöztünk, és a következő harminc évet itt töltöttem el. Első emlékeimben a lift volt az, ami megragadta a figyelmemet, de úgy vettem észre, hogy a vidékről felköltözött felnőttekét is.
Nem emelkednek gyermekétkeztetés térítés díjai - Képviselő-testületi összefoglaló
2024-03-27
Százhalombatta Város Önkormányzatának Képviselő-testülete március 27-én tartotta soron következő ülését a Szekeres József Konferenciaközpontban. Jogszabályi előírásnak eleget téve, felülvizsgálatra kerültek a szociális ellátások ellenértékeként megállapított intézményi térítés díjai, valamint a gyermekétkeztetés térítés díjai, azonban azok továbbra is változatlanul maradnak, az Önkormányzat nem kívánja azokat emelni.

Nyitva van az Aranykapu 4.
2024-03-27
A Százhalombattai Arany János Általános Iskola és Gimnázium negyedik alkalommal is nagy szeretettel várta a leendő első osztályos gyermekeket és szüleiket március 21-én.

Hello DUFI, Viszlát kérdések! - Tudja meg mi történik MOL Dunai Finomítóban a Hello DUFI lakossági appon keresztül
2024-03-25
Kíváncsi, hogy mi történik Százhalombattán a MOL-nál, mert a finomító környezetében él? Tudni szeretné, mik a legfrissebb hírek és a legfontosabb események?

Magabiztos hazai győzelem!
2024-03-25
 33-27-re (17-14) győzött a Százhalombattai KE a PTE-PEAC ellen a férfi kézilabda NB II. F csoportjában a március 23-i fordulóban.  A mérkőzésről Tallér Zsolt, a battai klub elnöke számolt be.

Húsvéti csomagok és meglepetés műsor
2024-03-22
Az ünnep alkalmából idén is megajándékozza az Önkormányzat a bölcsődéseket, az óvodásokat, az általános- és középiskolásokat, a Sérültekért Alapítványnál és a Szülők Fóruma Egyesületnél ellátott gyermekeket, függetlenül attól, hogy százhalombattai lakosok-e. Húsvétváró rendezvényre is várják a város apraját- nagyját.

Olivér ajándéka - Csodák márpedig léteznek!
2024-03-22
Teljesült a betegséggel küzdő Olivér vágya, hogy egy speciális számítógéppel tarthassa a kapcsolatot a külvilággal, illetve online folytathassa tanulmányait a kórházban.

Húsvétra készülve
2024-03-22
Ismét ünnepi díszbe öltöztetem a Szent László tér egy részét, ahol tojásfa és a tavaly már kihelyezett fanyulak várják az odalátogatókat.

Tisztító akció az Óvárosban
2024-03-22
Ahogy évek óta a Víz Világnapja alkalmából, Szabó Gábor önkormányzati képviselő idén is zsákot fog az önkéntesekkel együtt, és a Duna-part óvárosi szakaszán összeszedik az ott felejtett hulladékot.

"Tavaszi Zsongás-Bongás" - Nyitva van az Aranykapu 3.
2024-03-22
A százhalombattai Arany János Általános Iskola és Gimnázium ismét megnyitotta kapuit az izgalmas és interaktív "Tavaszi Zsongás-Bongás" rendezvény részére, amely immár a harmadik "csibecsalogató" iskolánkban.

Muzsikás az "Egyes"-ben
2024-03-22
A MOL ÚJ EURÓPA ALAPÍTVÁNY támogatásával a Százhalombattai 1. Számú Általános Iskola tanulóinak rendhagyó énekórákat tartott a hagyományos magyar folklór zenét játszó ikonikus "Muzsikás" együttes.

Műemlékvédelem felsőfokon
2024-03-22
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem műemlékvédelmi szakmérnök-hallgatói Százhalombattán tartottak terepgyakorlatot.

Tenisz-ezüst csapatérem
2024-03-22
A női játékosok átvették az I. osztályú bajnoki ezüstérmeiket a VUK SE teniszcsapatának vacsoráján.

Tavaszi ezüstérem
2024-03-20
Második helyen végzett korosztályában Botos Enikő a SZVISE Atlétika Szakosztályának futója a március 16-án rendezett Gerecse, szintemelkedéses terepverseny 15 km-es távján.

Mozdulj Batta
2024-03-20
Városi kerékpártúra.

"A szabadság mindennél fontosabb"
2024-03-19
A hagyományokhoz híven koszorúzással, díjátadó ünnepséggel és díszelőadással emlékeztek meg az 1848-49-es forradalom és szabadságharcról Százhalombattán március 15-én. Vezér Mihály polgármester a többi között a haladó társadalmak létrejöttéhez nélkülözhetetlen szabadság meglétének szükségességét hangsúlyozta beszédében.

Kőrösi bál
2024-03-17
Minénk itt a cirkusz - Kőrösi iskola, április 20.

2024-03-14

Sárkányok csatája - Verseny, élmény, közösség
2024-03-13
Ismét sárkányhajó versenyt hirdetett Százhalombatta Város Önkormányzata és a Sporthalom Nonprofit Kft.

Új lendület a százhalombattai állatvédelemben
2024-03-12
Együttműködési megállapodást kötött a Battai Állat- és Természetvédő Egyesület, valamint a Százhalombatta Közbiztonsági Polgárőr Egyesület. Az Önkormányzat 3 millió forinttal támogatja a BÁTE munkáját az idei évben.

Sportlövő nemzetközi sikerek és 10m Európa-bajnokság
2024-03-12
Remek sportlövő eredmények és helyezések születtek februárban is; az eredményekről Kéri Attila, a Százhalombattai Lövész Klub elnöke tájékoztatott.